reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenen GoPro’lar artık daha hafif ve daha küçük [Video]

Aksiyon kameralarının en popüleri GoPro, yenilenen Hero3 kameralarını duyurdu. Hero3 serisi kameralar üç farklı modelle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Black ve Silver Edition Hero3+ olarak adlanırılırken White Edition Hero3 olarak adlandırılıyor. Üç kamerada bir önceki nesile kıyasla yüzde yüzde 20 daha küçük ve yüzde 20 daha hafif. Üç kameradan Black ve Silver Edition kameralar, görüntü kalitesi ve pil ömründe yapılan iyileştirmeler bakımından White Edition’dan ayrılıyor. Hero3+ Black Edition’da yer alan SuperView özelliği ile çekilen 4:3 en-boy oranlı videoları kolayca 16:9 görüntü formatına dönüştürmek mümkün.
GoPro
Kameranın bu özelliğe sahip olması post prodüksiyon yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Hero3+ Silver Edition’da bu özellik ne yazık ki yer almıyor. Hero3+ Black Edition’da kullanılan otomatik düşük ışık modu sayesinde aydınlatma koşullarına göre kare hızını değiştirmeniz mümkün. Hero3+ Silver Edition ise düşük ışıkta bir önceki nesile kıyasla daha kaliteli video ve fotoğraf çekimi yapılabiliyor. Bir önceki nesilden 2 kat daha güçlü olan HERO3+ Silver Edition artık saniyede 120 kare hızında 720p çözünürlüğünde ve saniyede 60 kare hızında 1080p çözünürlüğünde kayıtlar yapabiliyor.
GoPro
Daha net ve daha temiz görüntüler için her iki kamerada da görüntüde yüzde 33’lük bir iyileştirme bulunuyor. Daha iyi ses, yüzde 30 daha iyi pil ömrü ve dört kat daha hızlı Wi-Fi bağlantı seçeneği ise Black ve Silver Edition’da yer alan diğer özellikler arasında. Bu hafta içerisinde yurt dışında piyasaya sunulacak olan kameralardan Hero3 White Edion’ın satış fiyatı 249 euro,  Hero3+ Silver Edition’ın fiyatı 349 euro, Hero3+ Silver Edition’ın fiyatı ise 449 euro.

VİDEO