reklamı kapat

POPÜLER

FPS bakış açısıyla çekilen aksiyon filmi: Hardcore Henry [Video]

Yıllarca çılgınlar gibi oynadığımız first person shooter (FPS) oyun türü beyaz perdeye taşınıyor. FPS bakış açısıyla çekilen aksiyon filmi, gerçek anlamda filmin içindeymiş hissi veriyor.

Hardcore Henry isimli film, geçmişi ve geleceği karanlık olan kahramanımızın ölümden dönüşüyle açılıyor. Vücudu paramparça olan Henry, karısının çabalarıyla hayata dönüyor ancak hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. İnsan üstü özelliklere kavuşan, yani bir anlamda cyborg’a föüşen Henry, karısını kurtarmak adına amansız bir mücadeleye girişiyor. Silahlar, bombalar, kan, vahşet, intikam… Kısaca FPS oyunlarında görmeye alışık olduğumuz her şey filmde çarpıcı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Tamamı FPS bakış açısıyla çekilen film, bu anlamda bir ilke imza atmış durumda. Daha önce de benzer denemeler olsa da Hardcore Henry için büyük bütçeli ve profesyonel anlamda bir ilk diyebiliriz. Çoğunlukla GoPro Hero3 Black Edition aksiyon kameralarının kullanıldığı belirtilen filmin yönetmen koltuğunda IIya Naishuller oturuyor. Henry karakterini ise tahmin edeceğiniz üzere doğrudan seyirci canlandırıyor.

Başrollerinde Haley Bennett, Sharlto Copley, Danila Kozlovsky ve Cyrus Arnold gibi isimlerin yer aldığı Hardcore Henry nisan ayında vizyona girecek. Film için yayınlanan etkileyici fragmanı hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.