reklamı kapat

POPÜLER

xiaomi gizem kuru

Xiaomi Studios’un Türkiye’de çekilen ilk filmi yayınlandı [İzle]

Xiaomi Studios, güzel bir adım attı ve Gizem Kuru yönetmenliğinde Mi 11 ile Türkiye’de çekilen ilk filmi ‘Journey’i yayınladı.

Xiaomi Türkiye’den yapılan açıklamaya göre bu filmin arkasında Xiaomi’nin global filmlerinin ve videolarının prodüksiyonunu gerçekleştiren Xiaomi Studios yer alıyor.

Tamamı profesyonel ayarlarla çekilen filmde yeni Mi 11’in 4K görüntü kalitesinde 24, 30 ve 60 kare çekim özelliklerinden faydalanıldığı aktarılıyor. Ayrıca hızlandırma ve yavaşlatma teknikleri ile de filmde bazı sahnelerde derinlik etkisi yaratıldığı da belirtiliyor.

Yönetmen Gizem Kuru, film ve Mi 11 ile ilgili şunları söylüyor:

“Cep telefonlarının bugünün anılarını yaratmakta ve onları geleceğe taşımakta ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Onlar, hayatlarımızın içindeki en özel anlara tanıklık eden hatta onları bizim için inşa eden ürünler.

“Journey” filminde de bu içgörü ile hareketle, anılarımıza olan yolcuğu işlemek istedim. Xiaomi Mi 11, bana hem gündüz hem de gece içinde yarattığımız anıların ifade edilmesi için harika bir fırsat sundu. Telefonun video özellikleri profesyonel bir film çekmeye yetecek kadar iyi.

Üç farklı lensin varlığı ve 4K video kaydında farklı FPS özelliklerinde kayıt alınabilmesi, Pro ayarlarda ışık dengesinin kolayca ayarlanabilmesi bu film çekimlerinde bize kaliteli sonuçlar verdi. Xiaomi Studios’un böylesine önemli bir projesinde yönetmen olarak yer almaktan dolayı çok mutluyum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Studios’un Türkiye’de çekilen ilk film mutlaka izlenmeli

İstanbul’da çekimleri 3 gün süren kısa film projesinde, genç bir kızın her gün batımında hissettiği duygular ve geceleri neden gündüzlerden daha çok sevdiği metaforik bir şekilde değerlendiriliyor.

Film, ana karakterin Kadıköy’den Karaköy’e giden bir feribotta gün batımını izleyip düşüncelere daldığını göstererek başlıyor.

Ardından geçmiş anılarını flashback ‘lerle hatırlaması ve seslendirmeyle günbatımının kendisinde uyandırdığı hislerin nedenleriyle anlatılıyor.

Yayımlanan filmi direkt olarak sayfanın en üstünden izleyebilirsiniz.