reklamı kapat

POPÜLER

Jabra Elite 65e

Aktif gürültü engellemeli kablosuz kulaklık: Jabra Elite 65e incelemesi

Jabra’nın boyundan askılı yeni kulaklığı Elite 65e, aktif gürültü özelliği ve uzun pil ömrüyle fark yaratıyor. Jabra’nın yeni kulaklığını mercek altına alalım.

Kısa bir süre önce incelediğimiz tamamen kablosuz kulaklık Elite 65t’nin ardından ofisimize gelen Elite 65e, son zamanlarda incelediğimiz tamamen kablosuz kulaklıkların aksine boyundan askılı bir tasarımla geliyor. Kutudan çıkarıp tasarımına baktığımızda kulaklıkta plastik, metal ve kauçuk malzemelerin kullanıldığını görüyoruz. Bu malzemelerin tercih edilmesi hem konforlu kullanım deneyimine hem de nemin ve terin önüne geçmeye imkan tanıyor.

Uzun saatler kullandığımız kulaklığın konfor açısından herhangi bir sorun yaratmadığını yeri gelmişken söyleyelim. Boyun bandındaki microUSB bağlantısı üzerinden şarj edilebilen kulaklık, 2 saat gibi bir sürede şarj oluyor. Boyun bandının sol tarafında yer alan tuşlar aktif gürültü engelleme özelliğini değiştirmeye ve HearThrough özelliğini etkinleştirmeye olanak tanıyor. Bu özellik çevredeki olup bitenlerden haberdar olmaya imkan tanıyor. HearThrough özelliği, kullanıcıları çevreleyen sesleri filtreleyip gerekli olanları kulaklığa iletmeye yardımcı oluyor. Sağ tarafta ise ses ayarları ve Bluetooth eşleştirme tuşu bulunuyor. Kulaklıkta ayrıca Siri, Google Asistan veya Alexa gibi sesli asistanlara hızlıca erişmek için bir tuş da mevcut. Tasarımdan söz etmişken kulaklık parçaları birbirlerine mıknatıs yoluyla bağlanıyor. Kutu içinden taşıma çantasının çıkması da kulaklığı seyahatlerde kolayca taşımaya yardımcı oluyor. Titreşim özelliğine de destek veren kulaklık gelen aramalarda kullanıcıları titreşimle uyarıyor.