reklamı kapat

POPÜLER

Alan Wake 2

Alan Wake 2 oyununun minimum sistem gereksinimleri düşürüldü

 - Güncelleme: 06 Mart 2024 20:00

Bugün oyun dünyasında çok nadir karşımıza çıkan bir gelişme oldu, Alan Wake 2 oyununun minimum sistem gereksinimleri düşürüldü.

Şu an Epic Games Store üzerinde 912 TL’den satılan yeni oyunlardan Alan Wake 2, artık düşük donanımlarda daha performanslı çalışıyor. “Mesh Shading” teknolojisini merkeze aldığı için Nvidia’nın GeForce GTX 1070 ya da AMD’nin RX 5600 XT gibi ekran kartlarına tam destek vermeden çıkan oyun, geliştirici firma Remedy tarafından yapılan iyileştirmeler ve optimizasyonlar sayesinde artık “Mesh Shading” destekli olmayan ekran kartlarında da kabul edilebilir seviyede oynanabiliyor. Bu sayede minimum sistem gereksinimlerine GeForce GTX 1070 ve Radeon RX 5600 XT ekran kartları da eklenen (Daha önce en altta GeForce RTX 2060 ve Radeon RX 6600 isteniyordu) oyun, buna ek olarak artık RTX 4070 gibi yeni ekran kartlarında daha performanslı çalışıyor (Spesifik olarak yüzde 14’lük bir artıştan bahsediliyor).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer daha önce oynamadıysanız çok beğenilen Alan Wake 2 için geçilen resmi açıklama şöyle: “Etrafı Kuzeybatı Pasifik’le çevrili küçük bir kasaba olan Bright Falls’ta cinayetle sonuçlanan bir dizi ayin huzuru bozuyor. Zorlu vakaları çözmesiyle tanınan başarılı FBI ajanı Saga Anderson ise cinayetleri araştırmaya geliyor. Bulduğu bir korku hikâyesinin sayfalarında yazanlar gerçekleşmeye başlayınca Anderson’un vakası bir kâbusa dönüyor. Hayal dünyasındaki bir kâbusta sıkışıp kalan Alan Wake, yaşadığı gerçekliği şekillendirip bu tutsaklıktan kurtulmak için karanlık bir hikâye yazıyor. Wake, bu karanlık dehşet peşindeyken akıl sağlığını korumak ve kötülüğü yenmek için çabalamakta.

Anderson ve Wake, iki ayrı gerçeklikte farklı şeyler yaşıyor olmalarına rağmen aslında ikisi de anlayamadıkları bir şekilde birbirilerine bağlılar; birbirlerini taklit ediyor, aynı şeyleri düşünüyor ve içinde bulundukları dünyaları etkiliyorlar. Korkunç hikâyenin sebebiyet verdiği doğaüstü karanlık Bright Falls’u istila ederek sakinlerini yozlaştırıp Anderson ve Wake’in sevdiklerini tehdit ediyor. Işık ise karşılaştıkları karanlığa karşı tek silahları ve sığınakları. İçinde yalnızca kurbanların ve canavarların olduğu korku hikâyesine sıkışıp kalan Anderson ve Wake, bundan kurtularak olmaları gereken kahramanlara dönüşebilecekler mi?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alan Wake 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER