reklamı kapat

POPÜLER

Alcatel’in 6 inçlik phablet’i Pop Mega, ufak bir hediyeyle geliyor

Büyük ekranlı telefon hayranları giderek artsa da, cihazların boyutları yüzünden kullanım sıkıntısı yaşayan, bu nedenle de küçük ekranlı cihazlarında vazgeçemeyen pek çok kullanıcı var. Buna çözüm olarak ASUS daha önce PadFone adlı telefonlu bir tablet piyasaya sürmüştü. Ne yardan ne serden diyen kullanıcılar için Alcatel bundan da basit bir çözüme giderek 6 inçlik Pop Mega‘yı yanında ufak bir telefonla pazarlamaya karar vermiş.

Yine phablet kategorisinde bir cihaz olan Pop Mega’nın yanında verilecek Buddy adlı telefon, pek de akıllı olmayan eski tip cep telefonlarına benziyor. Bluetooth ile Pop Mega’ya bağlanarak SIM kartı paylaşacak olan bu yedek telefon sayesinde ana cihazdaki pilin daha uzun süre dayanması da sağlanmış.

250 doları dahi bulmayan bir fiyatla önümüzdeki ay ABD’de satışa çıkacak olan Pop Mega’nın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Pop Mega’nın yer aldığı Pop serisinde ayrıca 4 inçlik Pop Star ve 5 inçlik Pop Icon da piyasaya sürülecek. Bakalım Alcatel’in çift cihazlı bu ilginç stratejisi satış rakamlarını yüksek tutmaya yetecek mi.