reklamı kapat

POPÜLER

seek thermal

iPhone’u termal kameraya dönüştüren aksesuar [Video]

iPhone 5 ve iPhone 5s ile uyumlu termal kamera kılıf FLIR’ın ardından şimdi de karşımıza Seek Thermal isimli aksesuar çıktı.

Lightning bağlantı noktasına sahip iPhone 5 ve üzeri cihazlarla uyumlu olan kamera aksesuarı, termal kameralarda olduğu gibi sıcaklık derecelerini hem renklendirerek hem de rakamsal olarak uygulama üzerinden sunuyor. -40º C-330º C aralığında sıcaklık tespiti yapabilen aksesuar sadece 14 gram ağırlığında.

Normal ve termal olmak üzere iki farklı görüntü modunun yer aldığı uygulamada dört farklı sıcaklık ölçüm modu yer alıyor. Uygulamada otomatik olarak önceden tanımlanmış bir sıcaklık aralığında veya dokuz farklı renk paletinden seçim yapmak mümkün. Önümüzdeki yıl bu aksesuara destek veren uygulamaların çıkması için geliştiricilere geliştirici kiti yayınlayacak olan Seek, iPhone’u termal kameraya dönüştüren aksesuarı şu an yurtdışında 199 dolardan piyasaya sürmüş durumda. Bu arada unutmadan söyleyelim; Seek Thermal iOS haricinde Android’li cihazlara da destek veriyor.

seek thermal

VİDEO