reklamı kapat

POPÜLER

cat
Cat

Kamyon gibi sağlam termal kameralı akıllı telefon: Caterpillar S61 [Video]

İş makineleriyle ve ayakkabılarıyla tanınan Caterpillar, yeni telefonu Cat S61’i tanıttı. Yaklaşık iki yıl önce dünyanın ilk termal kameralı akıllı telefonu Cat S60’ı duyuran Caterpillar, şimdi de Cat S61 modelini görücüye çıkardı. Daha önceki modellerde olduğu gibi yeni modelde her türlü zorlu koşula dayanıklı gövdesiyle farkını ortaya koyuyor.

MIL-STD-810G askeri sertifikasıyla darbelere ve düşmelere karşı dayanıklı olan telefonda organik uçucu (VOC) adı verilen bir sensör de yer alıyor. Bu sensör, dar alanlarda çalışan ve zehirlenme riski taşıyanlar için kullanışlı bir özellik olacağını söyleyelim. Hava kalitesini saptamak için S61 bu sensör ile her 30 saniyede bir okumaya izin veriyor ve tehlike anında kullanıcılara uyarıyor. FLIR One’da olduğu gibi telefonun termal kamerası sıcaklık tespiti yapabiliyor. Termal kameralarda olduğu gibi sıcaklık derecelerini renklendirerek kullanıcılara sunan telefon, özellikle avcılara ve izcilere her türlü görüş koşulunda büyük kolaylık sağlayacağa benziyor. Telefonda yer alan lazer ışın ise 10 metreye kadar olan mesafeleri ölçebiliyor. Eldivenle veya nemli parmaklarla ekrana dokunduğunda dahi çalışabilen Cat S61’in Amerika fiyatı 1.000 dolar, Avrupa fiyatı ise 899 euro.

Telefonun özellikleri neler?

Snapdragon 630 işlemcisinden güç alan telefonda 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza bulunuyor. Telefondaki pil kapasitesinin ise 4.500 mAh olduğunu belirtelim.

Video