reklamı kapat

POPÜLER

joss whedon batgirl

Joss Whedon’dan DC hayranlarını üzen Batgirl kararı

Marvel saflarından DC’ye transfer olan Joss Whedon, Batgirl projesini üstlenmesiyle büyük heyecan uyandırmıştı. Pek çok izleyici bu projenin DC sinema evreninde bir dönüm noktası olacağına inanıyordu. Ancak aradan geçen bir senenin ardından Whedon ayrılık kararı aldığını duyurdu.

Aslına bakarsanız Joss Whedon’ın Batgirl proesinin devraldığı neredeyse bir sene önce belli olmuştu. Wonder Woman‘ın ardından beyaz perdede kadın bir kahramanı daha görecek olmamız fazlasıyla heyecan vericiydi. Elbette herkesin merak ettiği iki nokta vardı: Hangi hikaye anlatılacak ve Barbara Gordon‘a kim hayat verecek? Bu sorulara o kadar odaklandık ki projenin gelişme kaydetmediği dikkatlerden kaçtı. Uzun süren sessizliğin ardından Joss Whedon, Batman’in dünyasına veda etmeye karar verdiğini duyurdu. Açıklamasında ise kimseyi değil sadece kendini suçlamayı tercih etti.

“Batgirl inanılmaz heyecan verici bir proje. Warner Bros ve DC de desteğini asla eksik etmedi. Ancak aylar sonra fark ettim ki Batgirl’de anlatabileceğim bir hikayem yok. Projeye dahil olduğumda beni sıcak bir şekilde karşılayan Geoff Johns (DC), Toby Emmerich (Warner Bros) ve geri kalan herkese çok teşekkür ederim. Maalesef başarısız oldum demenin daha yumuşak bir yolu yok.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel’da The Avengers ile sağlam bir temel atan Joss Whedon’ın ayrılığından sonra Batgirl projesi ne şekilde devam edecek, merakla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir