reklamı kapat

POPÜLER

Joss Whedon, Marvel’dan DC’ye tranfers oluyor; Batgirl’ü sinemaya taşıyor

DC‘nin sevilen kadın kahramanlarından biri olan Batgirl yakında kendi filmine kavuşacak gibi görünüyor. Üstelik onun hikayesini beyaz perdeye başarılı yönetmen Joss Whedon taşıyacak.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda DC çizgi romanlarında yer alan birçok kahraman sinemada veya televizyonda kendine yer bulmaya başlıyor. Bunlar arasında Batman gibi çok tanınan karakterler de var, Black Lightning gibi adını pek duymadıklarımız da… Batgirl her ne kadar geniş kitleler tarafından tanınsa da, şimdiye kadar sinema veya televizyona uyarlanacağına dair bir gelişme yaşanmamıştı. Ancak görünen o ki Warner Bros., Wonder Woman’ın şimdiden aldığı olumlu geri bildirimleri Batgirl ile sürdürmek istiyor. Üstelik bu yeni proje için oldukça başarılı bir isim olan Joss Whedon düşünülüyor.

Joss Whedon denildiği zaman akla birçok yapım geliyor. Firefly, Buffy the Vampire Slayer, Angel, Dollhouse derken başarılı işleri saymakla bitmiyor. Çizgi roman uyarlamaları cephesine baktığımızda ise The Avengers ve Avengers: Age of Ultron‘u görüyoruz. Hatta yine Marvel çizgi romanlarından uyarlanan Agents of S.H.I.E.L.D.’ın televizyona taşınmasına de vesile oldu.

Şimdi Warner Bros.’un Batgirl filmi için Joss Whedon ile görüştüğü ortaya çıktı. Variety’nin özel haberine göre Whedon eğer “evet” derse bu projede yazar, yönetmen ve yapımcı olarak yer alacak. Batgirl’ün hikayesi DC’nin sinema evrenine dahil edilecek. Yani bu kahramanı farklı Warner Bros. yapımlarında da görmemiz mümkün olacak.

Henüz imzalar atılmış değil. Bu sebeple filmin vizyon tarihi de, çekimlerin ne zaman başlayacağı da bilinmiyor. Bu haberin duyulmasının ardından Batgirl’ü canlandırması için The 100 ile Lindsey Morgan‘ın ismi anılmaya başlandı ancak bu haberler şimdilik birer dedikodudan ibaret.