reklamı kapat

POPÜLER

Justice League

Justice League filmi çok farklı başlayabilirdi

Geçtiğimiz hafta vizyona giren Justice League farklı detaylarla gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak filmin çok farklı bir sahneyle başlayabileceği ortaya çıktı. Üstelik bu sahne başta “daha komik” olması üzerine tasarlanmış ancak sonra karar değişikliğine gidilmiş.

Eğer Justice League’e dair gelişmeleri takip ettiyseniz filmin Zack Snyder‘ın başta tasarladığından farklı bir noktaya ulaştığını biliyorsunuzdur. Yeniden çekilecek sahnelerin yönetmenliğini üstlenen Joss Whedon filme daha eğlenceli bir hava katma görevi de üstlendi. Onun bu etkisi pek çok sahnede hissediliyordu. Görünen o ki Justice League’in başlangıç sahnesi de daha komik bir havaya sahip olacakmış. Fakat Warner Bros. bu sahneyi kurgu yardımıyla değiştirmeyi uygun bulmuş.

Joss Whedon’dan özür notu

Bu detaylar filmin açılış sahnesinde ufak bir rolü olan Holt McCallany‘nin açıklamalarıyla ortaya çıktı. Batman’in peşinden koştuğu bir hırsıza hayat veren oyuncu bu sahneyi çok daha komik bir şekilde çektiklerini, ortaya çıkan sonucu da çok beğendiğini ifade etti. Fakat Warner Bros. bu sahnenin daha ciddi olması gerektiğine karar veriyor ve çekilen görüntüler yeniden kurgulanıyor. Böylece filmde izlediğimiz sahne ortaya çıkıyor. Holt McCallany yapılan değişimden memnun kalmadığını ancak Joss Whedon’ın kendisine gönderdiği bilgilendirme notunu sakladığını ifade etti. Siz ne düşünüyorsunuz? Sahnenin son halini başarılı mı, yoksa komik olsa daha mı iyi olurdu?