reklamı kapat

POPÜLER

Katar Havayolları

Aldatıldığını öğrenen kadın, Katar Havayolları uçağına zorunlu iniş yaptırdı

Havacılık dünyasında birbirinden ilginç olaylar yaşanıyor. Ancak Katar Havayolları‘nın kısa süre önce başına gelen durum, havacılık tarihine ilkler arasına girmeye aday.

Advertisement

Haftanın belki de en ilginç havacılık haberi bu olsa gerek. Katar’ın Doha kentinden Endonezya’nın Bali adasına giden bir Katar Havayolları uçağı, havada aldatıldığını öğrenen kadın yüzünden zorunlu acil iniş yapmak zorunda kaldı. Yolculuk sırasında uyuyan kocasının parmak izini kullanarak telefonuna erişim sağlayan İran vatandaşı kadın, kocasının başka bir kadınla ilişkisi olduğunu öğreniyor. Bundan sonra olay ciddi bir kavgaya dönüşüyor ve kabin görevlileri de kadını sakinleştiremeyince zorunlu karar alınıyor. Uçak, içerisindeki tüm yolcularla beraber Hindistan‘ın güneyinde yer alan Chennai kentine zorunlu acil iniş yapmak zorunda kalıyor. Uçuş sırasında içki içtiği de gelen bilgiler arasında yer alan kadın, eşi ve çocuğuyla uçaktan atıldıktan sonra Katar Havayolları normal sefer rotasına ettiği belirtiliyor.

Katar Havayolları’nın başına gelen olay sorunsuz sona erdi

Büyük bir güvenlik riski oluşturmadıkları için ailenin Kuala Lumpur üzerinden Katar’a geri giden bir uçağa bindirildiği söyleniyor. Konu hakkında ailenin özelini ihlal etmemek için açıklama yapmayan havayolu şirketi, son dönemdeki en ilginç olaylardan birisiyle karşı karşıya kalmış görünüyor.