reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo, 100. yaşını Giulietta ile kutlayacak

Alfa Romeo’nun sınırlı sayıda üretilen süper spor otomobili 8C Competizione ile başlayan ve bir yandan markanın başarılı geçmişini anımsatırken, diğer yandan da teknoloji ve duygu konusundaki geleneksel değerlerini koruyarak geleceğe taşıyan bir yaklaşımla şekillenen ve bunların yanında sportif İtalyan stili ve zarafeti birleştiren Alfa Romeo Giulietta, keskin birer gözü andıran LED teknolojisine sahip ve Gündüz Farı işlevli (DLR) ön farkları ve de ‘Trilob’ şekilli genetik Alfa ızgarasıyla öne çıkıyor. 350 litrelik bir bagaj hacmine sahip olan Alfa Romeo Giulietta, 2.63 metrelik de aks mesafesine sahip.
alfa-romeo-2ÇEVREYLE UYUM & GÜÇLÜ PERFORMANS
Tasarımı ve performansı ile dikkat çeken Alfa Romeo Giulietta, çevreyle dostluk anlamında da yeni nesil teknolojiyi öne sürüyor. Çevreyle uyumlu olan ve üst düzeyde performansı garanti eden ikisi benzinli olmak üzere toplam 4 farklı güç ünitesinden oluşan motor yelpazesinin sahibi olan Alfa Romeo Giulietta, tamamı Euro 5 ile uyumlu ve tüketim ile emisyon değerlerini azaltan ‘Start & Stop’ sistemiyle donatılabilecek olan motor yelpazesinin giriş seviyesinde 105 HP’lik 1.6 litre hacimli JDT turbo dizel motorun sahibi. Diğer turbo dizel motor seçeneğini ise 2.0 litrelik silindir hacmine sahip 170 HP’lik bir motorun oluşturduğu Alfa Romeo Giulietta’nın Multiar teknolojisine sahip benzinli motor seçeneklerini ise, 1.4 litre 120 HP ve 170 HP’lik motorlar oluşturuyor. Bunların yanında, ilerleyen dönemde Alfa Romeo Giulietta’nın 235 HP’lik 1.8 litrelik motorla donatılmış ve Quadrifoglio Verde konfigürasyonlu versiyonu da, ‘en sportif Giulietta’ olarak yollara çıkmaya başlayacak.
alfa-romeo-3GÜVENLİ SÜRÜŞ SUNAN DİNAMİK KARAKTER
Yol tutuş, çeviklik ve güvenlik bakımından en titiz müşterilerini dahi mutlu edecek olan Alfa Romeo Giulietta, otomobilin davranışını, farklı sürüş tarzları ve yol koşullarına göre özel olarak uyarlayan bir sistem olan Alfa DNA’nın da sahibi. Araç üzerindeki tüm sistemleri birbiriyle bütünleştirecek ve geliştirecek şekilde tasarlanan Alfa Romeo Giulietta’nın yeni yapısı,  sahibi olduğu Alfa DNA kullanılarak, üç farklı ayarın (Dinamik, Normal ve Her Türlü Hava Koşulu) sürücü tarafından seçilmesini sağlar. Yeni modelin tüm versiyonlarında standart olarak gelen bu özellik; motorun, direksiyon sisteminin ve Q2 elektronik diferansiyelinin çalışma parametreleri üzerinde değişiklik yapmanın yanı sıra denge kontrol sisteminin (VDC) davranış mantığı üzerinde de ince ayarlama görevlerini üstlenmektedir.