reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo’dan tasarım harikası yepyeni model: Giulia

Alfa Romeo yepyeni otomobil modeli Giulia‘yı nihayet görücüye çıkardı. BMW 3 ve Mercedes C serilerine rakip olarak geliştirilen Giulia, İtalyan zevkinden fazlasıyla nasibini almış görünüyor.

Alfa Romeo 105’inci yıl etkinliği kapsamında tanıtılan Giulia, İtalyan üreticinin 2011 yılında üretimini sonlandırdığı 159 modelinin yerini alıyor. Alfa Romeo tarafından “Mükemmel İtalyan tasarımının tüm özelliklerini taşıdığı” söylenen otomobil, sedan olmasına rağmen kompakt ve sportif duruşuyla dikkat çekiyor. Düzgün ayarlanmış aks mesafesi, abartıya kaçmadan ayarlanmış ön ve arka tampon detayları derken Alfa Rome yine hem sadelikten hem de şıklıktan ödün vermemiş.

Screen Shot 2015-06-25 at 14.58.41
Otomobil teknik özelliklerine gelecek olursak; tüm motor seçenekleri ve detaylı teknik bilgiler henüz açıklanmış değil ancak Alfa Romeo’nun verdiği ilk bilgilere göre Giulia’da Ferrari mühendislere tarafından geliştirildiği söylenen twin turbo V6 motor bulunuyor. 510 beygire kadar çıkacağı belirtilen Giulia’nın 0’dan 100’e ulaşması ise 3,9 saniye sürüyor.

Giulia’da yer alan teknolojik özellikler arasında fren tepkisini ve mesafesini yumuşak bir şekilde ayarlayan denge kontrol sistemi, bastırma kuvvetini ve yüksek hızda tutmayı ayarlayan Active Aero Splitter gibi yenilikler yer alıyor. Otomobilde aynı zamanda Dynamic, Natural, Advanced Efficient ve Racing gibi farklı sürüş modları yer alıyor.

Screen Shot 2015-06-25 at 14.57.36
Alfa Romeo Giulia’nın fiyat ve çıkış tarihleri konusunda henüz açıklama yapılmış değil. Otomobil hakkında daha detaylı bilgilere önümüzdeki günlerde ulaşacağız.