reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

alien2

Alien: Isolation’ın çıkış tarihi belli oldu

2014’ün korku oyunu tutkunları için altın yıl olacağını zaten biliyorduk, bilmediğimiz şey ise oyunların ne zaman çıkacağıydı. Duyurular yavaş yavaş gelirken merak edilen oyunlardan biri olan Alien: Isolation‘ın da çıkış tarihi sonunda belli oldu, ama çok sevinmeyin, oyuna kavuşmak için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Advertisement

alien2
Alien film serisinin tutkunları tarafından özellikle merak edilen, serinin oyunu, Alien: Isolation korku kavramınızı yeniden gözden geçireceğiniz iddiasıyla geliyordu. Alien filmindeki olayların 15 yıl sonrasını konu alan oyun, tipik bir hayatta kalma korku oyunu. En güzel yanı ise ana karakterimizin herhangi bir silah kullanamıyor oluşu. Kaç ve saklan ilkelerine dayanan oyunun ise yeterince iyi olup olmadığı, özellikle filmin tutkunları için, bir merak konusuydu. Film uyarlamalarının hayal kırıklıkları yarattığı oyun dünyasında, eleştirilebilirliği çok fazla olan bu tarz uyarlama oyunların başarısı yapımcıların işlerini ne kadar ciddiye aldığıyla da doğru orantılı. Oyunun demo versiyonunu oynayan Eurogamer yazarı Dan Whitehead ise oyunla ilgili “Sadece ani korkutmalardan ibaret değil. Oyun boyunca engelleri aşmanız için size pek çok seçenek sunuluyor, hangisini seçeceğiniz size kalmış. Alien’ın ne zaman çıkıp geleceği gerilimi ise oyunu korkutucu yapan detaylardan.” diyor.

Alien: Isolation oldukça umut vadediyor fakat çıkış tarihi sandığınız kadar yakın değil. 7 Ekim’de çıkacak olan oyunu PC, PlayStation 3 ve 4, Xbox 360 ve One üzerinden oynayabileceksiniz.