reklamı kapat

POPÜLER

Alienware tek bakışta açılan oyun canavarlarını tanıttı

02 Eylül 2016

Alienware oyun bilgisayarı serisini yeniledi. Devam etmekte olan IFA 2016 kapsamında tanıtılan bilgisayarlar özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor.

“Oyun bilgisayarlarının en büyük problemleri nedir?” diye düşündüğümüz zaman “ağırlık” ve kalınlık” cevabı akıllara geliyor. Oyun bilgisayarlarının bu kalın formlarından kurtulması konusunda önemli çalışmalarda bulunan birkaç önemli üreticiden biri olan Alienware, yeni nesil ürün yelpazesini Berlin’de tüketicilere sundu. Nvidia’nın GTX serilerini laptoplara sunacağını açıklamasının ardından Alienware, GTX serinin tüm çeşitlerini kendi ürünlerinde konumlandırdı.

Yeni Alienware 13’te GTX 1060, Alienware 15’te GTX 1070 ve serinin en tepesinde bulunan model Alienware 17 GTX 1080 ile donatıldı. Bu sistemler ile Alienware’in yeni nesil serisi, daha gerçekçi oyun deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için VR Ready özelliğini de barındırmasından ötürü güzel bir opsiyon olma özelliğini taşıyor. Geçtiğimiz günlerde Acer’ın bilgisayarında tanıttığı Tobii göz takip sistemi de Alienware 17’de kullanıcılara sunuluyor. Bu sistem aktif bir şekilde gözlerinizi takip ederek ekrana bakmadığınız zaman ekran ve klavye ışıklarının düşürülmesi, cihazın üzerindeki Alienware logosuna bakılması ile cihazın açılması gibi yeni özellikleri barındırıyor. Bu özelliğin önümüzdeki günlerde bir diğer oyun bilgisayarı üreticisi olan MSI marka bilgisayarlara da gelmesi bekleniyor.

Alienware markasına baktığımız zaman oyun bilgisayarlarının daha ince bir formda kullanıcılara sunulması konusunda ciddi çalışmalar içerisinde olduğunu görüyoruz. Marka, kullanıcılara sunduğu her yeni modelde daha ince ve hafif ürünleri sunma konusunda yeni adımlar atıyor. Yeni serinin eskiye oranla yüzde 20 daha ince olması dikkat çeken teknik detaylardan. Baktığımız zaman yeni nesil 13 serisinin 28 mm’den 22 mm’ye, 17 serisinin ise 30 mm gibi önemli rakamlara gerilediğini görüyoruz. Ağırlık değerlerine baktığımızda serinin en büyüğü olan 17’nin 4,42 kg ağırlığa sahip olduğunu görüyoruz. Serinin en küçüğü olan Alienware 13 ise 2,73 kg ağırlığında.

15 ve 17 serilerinde Intel’in 4,1 Ghz güç üreten Core i7 6820HK işlemcisinin ve DDR4 RAM’in görev yapacağı açıklanan özellikler arasında. Fiyat bilgisi paylaşılmayan seride Alienware 13’ün kasım ayının ortalarında satışa sunulması Alienware 15 ve 17’nin ise aralık ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Alienware tek bakışta açılan oyun canavarlarını tanıttı” için bir cevap

  1. teknosmart dedi ki:

    heyecanla beklediğim modeller geldi sonunda. amazondan almak istiyorum Tr ye gönderimi olursa.