reklamı kapat

POPÜLER

Alman lastik şirketi Continental’in reklam filminde Türkiye’yi haritadan silmesi sosyal medyanın gündeminde [Video]

Continental’in otomobil teknolojileriyle ilgili hayata geçirdiği teknolojilerin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen reklam filminde skandal bir hata ortaya çıktı.

Michelin ve Pirelli gibi dünyanın en önemli lastik tedarikçilerinden birisi konumunda olan Almanya merkezli Continental, büyük tepki çeken bir reklam filmine imza attı. Lastik projelerinin yanı sıra otomobil teknolojileri konusunda da çeşitli çözümler üreten marka, bu alanda gerçekleştirdiği teknolojilerin kapsamlı tanıtımı için Powertrain adıyla bir reklam videosu yayınladı. Filmde de görüleceği üzere teknolojiyle alakalı dünya üzerindeki kullanımının gösterildiği bir haritadan faydalanan şirket, bu harita üzerinde Türkiye’yi yokmuş gibi göstermeyi tercih ediyor. Bunun yerine sadece Marmara Denizi’nin görüldüğü harita kısa sürede tepkilerin odağı haline gelmiş durumda.

Dikkatsizlik mi? Kasıt mı?

Şimdiden binlerce kişi tarafından boykot edilme ile karşı karşıya kalan Continental, Türkiye’de de hatırı sayılır bir pazara sahip. Okuyucular halihazırda ikiye bölen olay kimilerine tamamen dalgınlık sonucu oluşan bir hatadan ibaret. Kimilerine göreyse gerçekleştirilen bu reklam filminde ciddi oranda kasıt var. Skandal niteliğin taşıyan videoyla ilgili Continental Türkiye’nin açıklamasına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Reklamla ilgili videoyu haberimizin ana görseli üzerinden izleyebilir, konuyla ilgili görüşlerinizi bizlere yorum olarak paylaşabilirsiniz.