reklamı kapat

POPÜLER

Amazon, Spotify ve Apple Music’e rakip olmaya hazırlanıyor

Hepimizin zihninde bir alışveriş sitesi olarak yer eden Amazon birçok farklı sektöre yayılmaya devam ediyor. Online seç – izle mecrası ve elektronik cihazların ardından Amazon şimdi de Amazon Music Unlimited ile müzik sektörüne el atıyor.

Amazon bu son hamlesiyle birlikte Spotify, Apple Music, Tidal, Google Play ve Deezer gibi isimlerin yer aldığı bu sektörden pay almayı amaçlıyor. Ancak rekabetin bu kadar yoğun olduğu bir alanda başarılı olmak da zorlaşıyor. Amazon Music Unlimited tıpkı rakipleri gibi kullanıcılara binlerce şarkının yanı sıra özenle hazırlanmış listeler sunuyor.

Amazon Music Unlimited’in asıl farklı Amazon Echo ile ortaya çıkıyor. Echo, kişisel asistan sistemi olan Alexa ile birlikte çalışıyor. Echo’ya “X’in şarkılarını çal”, “Y’nin son şarkısını oynat” ya da “80’lerden parçalar çal” gibi komutları sesli şekilde vermek mümkün. Bunun yanında akılınıza takılan şarkının sözlerini söyleyip, bu parçanın açılmasını da talep edebilirsiniz. Tüm bu özellikler Amazon Music Unlimited ve Amazon Echo’nun birlikte kullanılmasıyla devreye giriyor. Üstelik aylık üyelik ücreti 9.99 dolarken, Amazon kullanıcıları bu müzik servisine 7.99 dolara sahip olabiliyor. Music Unlimited aynı zamanda tıpkı Spotify gibi aile paketlerine de sahip. Amazon’un Apple Music ve Spotify’ın hakim olduğu alan ne kadar başarılı olabileceğini zaman gösterecek.

İLGİLİ HABERLER