reklamı kapat

POPÜLER

Netatmo’nun yeni cihazı ile evin tüm kontrolü cebinizde [Video]

12 Ekim 2016

Nesnelerin interneti, akıllı ev ürünleri derken evinizdeki havanın kalitesini dahi kontrol etmek mümkün. Netatmo‘nun akıllı ev ürünleri serisine eklediği yeni cihazı da evde sizden habersiz kuş uçurtmayacak.

Netatmo Healthy Home Coach ev içinde kullanabileceğiniz bir “hava durumu” monitörü. Silindirik, şık gövdesiyle evin dekorasyonuna ayak uyduracak olan Healthy Home Coach aynı zamanda roze altın renk trendini de ucundan kıyısından yakalamayı başarıyor. Adeta bir hoparlör gibi görünen bu cihazın görevi ise evinizde yaşam kalitesini artırmak. Bunun için pek çok farklı sensöre sahip olan cihaz, nemden sıcaklığa, gürültüden havanın kalitesine kadar ölçebiliyor. Akıllı telefonlarla uyumlu çalışan Healthy Home Coach, Wi-Fi’la bağlanarak ihtiyacınız olan bilgiyi akıllı telefonunuza gönderiyor. Apple’ın HomeKit‘iyle de çalışan cihaz, tam kontrol sağlıyor.

Nem sensörü evin çok nemli olduğu ya da nem miktarının yeterli olmadığı durumlarda kullanıcıya bilgi sağlıyor. Çok nemli ortamın rutubet yapmasını önleyebileceğiniz gibi aşırı kuru havanın derinize zarar vermesini engelleyebilirsiniz. Hava kalitesini ölçen sensörler ise ev içindeki hava kirliliğinden haberdar olmanızı sağlıyor. Sıcaklık ölçen sensörler gerçek zamanlı derece takibi gerçekleştirirken, ses sensörleri de ortamdaki ses seviyesini ölçüyor ve ideal ses düzeyinde kalmanızı sağlıyor.

Netatmo Healthy Home Coach henüz satışa sunulmadı. Ancak cihazın yurt dışı satış fiyatının 99 dolar olması bekleniyor.

VİDEO