reklamı kapat

POPÜLER

Cloud Cam
Cloud Cam

Amazon’dan kargocuya kapıyı açan kilit ve onu gözetleyen güvenlik kamerası [Video]

Amazon çok ilginç iki ürününü kullanıcıların beğenisine sundu. Ev güvenlik sistemi Cloud Cam, eve gelen paketlerinize göz kulak oluyor.

Ev içi güvenlik sistemlerinden olan Cloud Cam, küçücük gövdesinde pek çok özelliği barındırıyor. Tek bir uygulamadan kontrol edilebilen Cloud Cam, Alexa ile de uyumlu çalışıyor. 7/24 gözetleme imkanı sunan kamera, 1080p görüntüler sunuyor. Sekiz adet kızılötesi LED ışığa sahip olan kamera, karanlıkta da net görüntülemeler yapmayı mümkün kılıyor. Çift taraflı ses iletimi sayesinde kamera aracılığıyla kişilerle konuşmanız da mümkün. Klasik kameralara kıyasla gelişmiş hareket algılama sistemi sayesinde sadece istediğiniz bildirimleri almanız da mümkün. Örneğin evcil bir hayvanınız varsa ona ait hareket algılamayı kapatıp, sadece insan hareketine ilişkin bildirim isteyebilirsiniz.

Cloud Cam
Cloud Cam

Cloud Cam ve Amazon Key

Alexa ile başarılı bir şekilde iletişim kuran kamera, istendiğinde görüntüleri Fire TV, Fire Tablet, Echo Show veya Echo Spot aracılığıyla gösterebiliyor. Tek yapmanız gereken Alexa’ya görüntüyü getirmesini talep etmek. Güvenlik kamerasıyla beraber ilginç bir ürün daha tanıtıldı. O da Amazon Key. Cloud Cam’in “Key Edition” versiyonuyla edinebileceğiniz Amazon Key, güvendiğiniz insanlara eve giriş izni vermenizi sağlıyor. Prime üyeleri Amazon alışverişlerinde “Ev içi teslimat” seçeneğini tercih ederse, kargocular evinizin kapısını açıp, kargonuzu evin içine bırakabiliyor. Siz de kamera aracılığıyla bunu görüntüleyebiliyorsunuz. Oldukça ilginç ve naif bir ürün olduğunu düşünüyoruz.

Cloud Cam, Amazon üzerinden 120 dolara satılıyor.

VİDEO