reklamı kapat

POPÜLER

apple tv

Amazon’un deneyimli ismi Apple TV ekibinin başına geçiyor

Apple son zamanlarda önemli isimleri bünyesine katmaya başladı. Geçen günlerde Spotify’ın üst düzey çalışanlarından birini Apple Music’e transfer eden teknoloji devi bu kez de Apple TV için önemli bir ismi çatısı altına aldı. Amazon’un beğeni toplayan cihazın Amazon Fire TV’nin başındaki isim bundan böyle Apple TV üzerinde çalışmalar yapacak.

Advertisement

2013 yılında Amazon bünyesinde çalışmaya başlayan Timothy Twerdahl, Amazon Fire TV’nin bugünlere gelmesinde kilit rol oynuyordu. Geçmişinde Netflix deneyimi de bulunan Twerdahl, Roku TV’nin geliştirilme sürecinde de yer almıştı. Ayrıca Google’ın 2013’te satın aldığı akıllı saat girişimi WIMM Labs’ta da önemli görevler alan isim, şimdi bu deneyimini Apple TV’yi daha ileriye taşımak için kullanacak. Yeni ismin gelmesiyle birlikte Apple TV ekibinin başındaki isim olan  Pete Distad görevi terk ediyor. Distad’ın bundan sonra hangi şirkete geçiş yapacağı ise henüz bilinmiyor.

Apple TV 2015 yılından beri yeni bir modelle karşımıza çıkmıyor. Yakın zamanda yeni yazılım güncellemesiyle birlikte TV uygulaması ve tek hesapla tüm online yayın servislerine erişim özelliğine kavuşan Apple TV’nin yakın gelecekte yeni bir modelle karşımıza çıkması bekleniyor. Apple TV’nin başındaki yeni isim Timothy Twerdahl’ın Eddy Cue ile birlikte Apple TV’ye özel içerikler için çalışmalar yapacağı belirtiliyor.