reklamı kapat

POPÜLER

Amazon’un yeni Kindle ailesi

Sizi Amazon’un yeni Kindle ailesiyle tanıştıralım. Dünyanın en çok satan e-kitap okuyucusu Kindle, dün tanıtılan yeni modelleriyle biraz daha hafifledi ve ucuzladı. Kindle, Kindle Touch, Kindle Touch 3G ve Kindle Keyboard yeni tanıtılan e-kitap okuyucular. Hem ağırlık hem de boyut olarak küçülen yeni Kindle’lar fiyat anlamında da makul seviyelerdeler.
Yeni Kindle
Kindle
Adı eskisiyle aynı kalsa da yeni Kindle ona pek benzemiyor. Tasarımı yenilenmiş olan Kindle, eski versiyondan yüzde 30 daha hafif ve yüzde 18 daha küçük. Ayrıca sayfaları da yüzde 10 daha hızlı çeviriyor. 6 inçlik ekranı ve hafif yapısıyla cepte bile taşınabilir. Cihazın satış fiyatı 79 dolar.
Kindle Touch
Kindle Touch
Kindle Touch aileye yeni eklenen cihazlardan biri. Kullanıcı dostu dokunmatik ekranının geri bildirimleri oldukça hızlı. Kindle Touch’ın fiyatı ise 99 dolar.

Kindle Touch 3G
Kindle Touch 3G, Kindle Touch’ın aynısı. Tek farkı 3G’li oluşu. Wi-Fi olmadan da internetten bir şeyler indirebilmenin bedeli olarak Amazon kullanıcılardan 50 dolar daha istiyor: Touch 3G’nin fiyatı 149 dolar.
Kindle Keyboard
Kindle Keyboard
Yeni isimle eski Kindle: Kindle Keyboard. E-kitap okuyucunun bu modelinde bir klavye bulunuyor. Arama yapıp notlar almak için ideal olan klavye, dokunmatik ekranda yazı yazmaktan hoşlanmayanların tercihi olacaktır. Yazmaktan çok okuma yapacaksanız daha fazla ücret ödemenize gerek yok tabii: Kindle Keyboard 99 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Cihazların fiyatları ile ilgili ufak bir not ekleyelim. Yukarıda yazdıklarımız reklam içeren versiyonlar. Yani kitap okurken ekranınızda çeşitli teklifler ve reklamlar göreceksiniz. Reklamsız olan versiyonların fiyatları ise şu şekilde:
Kindle: 109 dolar
Kindle Touch: 139 dolar
Kindle Touch 3G: 189 dolar
Kindle Keyboard: 139 dolar