reklamı kapat

POPÜLER

AMD’nin yeni nesil Trinity APU’ları vs. Intel Sandy Bridge

AMD, Mayıs’ın 15’inde ikinci nesil APU platformları olan Trinity’yi tanıtacak. Dolayısıyla Trinity APU’ların detayları o tarihe kadar gizli. Ancak yeni platformun nasıl bir deneyim sunacağı ve kapasitesinin ne olduğuyla ilgili üç performans testine; dünyanın önde gelen teknoloji muhabirlerinin nasıl tepkiler verdiklerini sizlere sunarak belki akıllarda Trinity’ye dair bir fikir oluşmasına yardımcı olabiliriz.
AMD
AMD Trinity APU ve Intel Core i5 CPU kurulu dizüstü bilgisayarlar üzerinde gerçekleştirilen performans testlerinin ilki ofis verimliliği üzerine; Microsoft Excel, Word ve Internet Explorer performanslarını karşılaştırıyor. İkincisi, bir video kamera ile çekilen oldukça sarsıntılı bir görüntünün video oynatıcıda gösterilmesi. AMD’li olan tarafta video, sarsıntısı azaltılıp renkleri düzeltilerek oynatılırken Intel’li sistemde video olduğu gibi gösterilirken görülüyor. Son performans testi de dosya sıkıştırma.
AMD
AMD, aslında son kullanıcıya fazla şey ifade etmeyen benchmark puanlarındansa yeni nesil AMD APU’larının gerçek hayatta, gerçekten kullandığımız işlemlerdeki performansına dikkatleri çekmek istiyor. Son kullanıcının video, ofis ya da dosya transferi / sıkıştırması işlemlerini gerçekleştirirken alacağı sonuçları bire bir göstermeyi amaçlayan bu testler sonucunda, işlemcileri erkenden görme fırsatı yakalayan dünyanın önde gelen teknoloji muhabirlerinin yanıtları, AMD’yi 3-0 Intel’in önüne geçiriyor. Ofis verimliliğinde, izleyenlerin yüzde 80’i AMD’li sistemi seçerken video oynatmada bu oran yüzde 83,3; dosya sıkıştırma testinde de yüzde 86,7.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“AMD’nin yeni nesil Trinity APU’ları vs. Intel Sandy Bridge” için bir cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    enteresan bir başlık olmuş: ¨AMD’nin yeni nesil Trinity APU’ları vesaire Intel Sandy Bridge¨.