reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Amerika’dan Almanya’ya Huawei sebebiyle sert tehdit

ABD, Almanya’yı Huawei sebebiyle tehdit ediyor. ABD, Berlin Büyükelçiliğiyle Almanya’ya uyarı mektubu ileterek Almanya’yı açık bir şekidle tehdit etti. ABD, Çinli telekom devi Huawei’le iş birliği yapılması durumunda sonuçlarının olacağını ve istihbarat alanındaki iş birliğine son vereceğini duyurdu.

Huawei’nin 5G teknolojisi konusunda Almanya ile görüşmeler yaptığını belirtelim. ABD bu duruma sessiz kalmadı ve ABD, Alman hükümetine gönderdiği yazıyla Huawei’le iş birliğine karşı uyardı. ABD, Almanya’nın Huawei ile anlaşmasını sürdürmesi durumunda, ABD’nin Almanya ile aralarındaki istihbarat paylaşımının tehlikeye gireceğini açıkladı.

ABD’nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell Washington’un mektubunu Alman Ekonomi Bakanı Peter Altmaier’e iletti. Uyarıda, Almanya’nın böyle bir iş birliğine gitmesi durumunda sonuçları olacağı ve ABD’nin Almanya’yla istihbarat alanındaki iş birliğine son vereceği tehdidi yer aldı. Özellikle ABD’nin terör tehlikesi ve şüphelileri üzerine Almanya’yla paylaştığı istihbarat bilgilerinin aynı ölçüde devam etmeyeceği kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Almanya hükümeti kısa bir süre önce açıklamada bulunmuştu

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier geçtiğimiz hafta “Hiçbir şirketi kendiliğinden hiçbir şeyden dışlamak istemiyoruz” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Amerika ve Almanya’yı karşı karşıya getiren bu sorunun nası bir çözüme kavuşacağı ise henüz bilinmiyor. Konu hakkında yeni detaylar geldiğinden sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir

P30 ailesi için yayımlanan videolardan