reklamı kapat

POPÜLER

POCO F4 GT

Amiral gemisi POCO F4 GT için Türkiye fiyatı belli oldu

Yeni sayılacak akıllı telefon modellerinden amiral gemisi POCO F4 GT için bugün beklenen Türkiye fiyatı belli oldu.

Xiaomi’den çıkan POCO markasının önemli cihazı POCO F4 GT, bugün Xiaomi Türkiye’nin resmî sitesindeki yerini aldı. Siteye üç farklı renkte ve sadece 12 GB RAM + 256 GB dahili depolama ile eklenen ürün, Türkiye’de tek fiyat olarak tam 17 bin TL’den elde edilebilecek. Fiyatı bir POCO için üzücü seviyede yüksek olan ve bunun arkasında esas olarak Türkiye’deki güncel yüksek kur ve vergiler yer alan telefon, üzerinden geçmek adına oyuna odaklanıyor ve bunun için yan taraflarında fiziksel butonlar taşıyor. Cihaz gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor ve 6,67 inç 1080×2400 piksel 120 Hz AMOLED “düz” ekran üzerine kuruluyor.

Yüzde 100 şarjı 17 dakikada tamamlayan 120W hızlı şarj destekli 4.700 mAh pil taşıyan ve kutusunda bu hızı destekleyen bir şarj cihazı bulunan POCO F4 GT, önünde Sony imzalı 20 megapiksel çözünürlükte bir ekran deliğine konumlandırılmış selfie kamerası taşıyor.

Arkada ise Sony imzalı 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Burada daha önce pek görmediğimiz özel bir titreme sensörü de yer alıyor. Bunun sayesinde dijital ekranlardan çizgilerin olmadığı düzgün görüntü alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Türkiye kısa süre önce de 12 ve 12 Pro için Türkiye satışına başladı. Kişilerin Xiaomi 12 için 20.999 TL, üstteki Xiaomi 12 Pro içinse tam 24.999 TL vermesi gerekiyor. Bu fiyatlar ile halen çok ses getiren telefonlar, Türkiye’de sadece 12 GB RAM + 256 GB dahili depolama ile raflara çıkarılıyor.

-Telefon için ileride başka RAM ve depolama seçenekleri de gelebilir.-

POCO F4 GT yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle