reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12S LOG Tasarım

Amiral gemisi Xiaomi 12S ve 12S Pro için yeni detaylar çıktı

Xiaomi ve Leica arasında kurulan ortaklığın bir meyvesi olacak gibi duran amiral gemisi Xiaomi 12S ve 12S Pro için yeni detaylar çıktı.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz dikkat çekici özelliklere sahip Xiaomi 12 serisi, normalde 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. Bu modelleri 2021 Aralık ayının sonunda lanse eden Xiaomi, kasım ayı gibi gelmesi beklenen “Xiaomi 13” serisine geçmeden önce karşımıza Xiaomi 12S ve aynı zamanda Xiaomi 12S Pro ile çıkacak. İşte bu iki telefon modeli de artık kesin olarak gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alıyor. Ancak burada bir versiyon daha olacak. Xiaomi, üstte yer alan 12S Pro için belirli pazarlarda MediaTek Dimensity 9000 işlemcili bir sürümü de satacak.

En altta 8 GB, en üstte ise 12 GB RAM taşıyacak amiral gemisi telefonlar, 128 GB, 256 GB ya da 512 GB dahili depolama ile elde edilebilecek. 12S Pro’lara normal 12S’ten farklı olarak 120W hızlı şarj koyacak olan Xiaomi, bu üstlerinde “Leica” markasını taşıyacak telefonları yakında lanse edebilir, kesin değil fakat ileride Türkiye’de de resmi olarak satabilir.

Geçtiğimiz ay duyurulan Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor.

Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında konuşan Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise, “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı.

Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti.

Not: Görsel temsilidir.

Xiaomi 12S ve 12S Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın