reklamı kapat

POPÜLER

beam, projektör

Ampul soketini projektöre çeviren cihaz [Video]

Günümüzde projektörler cebimize girecek kadar ufalıp ev, ofis, hatta dış mekanlarda kullanacak kadar kullanışlı hale gelse de her geçen gün daha küçük, daha kompakt ve daha kolay kullanışlı örnekleriyle karşılaşmaya devam ediyoruz. Tıpkı ampul soketini projektöre çeviren bu akıllı projektör gibi.

Android işletim sistemiyle çalışan Beam, 1.3 GHz dört çekirdekli işlemci ve 8 GB dahili hafızaya sahip. Cihaz, mobil uygulaması yüklendikten sonra Bluetooth ve Wi-Fi yoluyla akıllı telefonlarla uyum içinde çalışıyor. Beam’in öne çıkan özelliklerinden biri de farklı komutları yerine getirebiliyor olması. Örneğin “biri eve girdiğinde YouTube’u aç” komutu vererek cihazın bunu gerçekleştirmesini sağlayabiliyorsunuz. Standart tüm ampul soketleriyle uyumlu olduğu söylenen Beam, Kickstarter’da destek beklemeye başladı. Beam beklediği fonu toplarsa eylül ayında 349 dolardan piyasada olacak.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Ampul soketini projektöre çeviren cihaz [Video]” için 4 cevap

 1. kemal dedi ki:

  ampul soketini projeksiyona çevirme ? Berbat bi fikir 🙁 tasarımdan batar

 2. erjunt dedi ki:

  http://imgur.com/J8zOyRl şunun gibi bir armatürün tüm soketlerine taktığınızı hayal edip yorumunuzu tekrar düşünün bence… Ansilümen, kontrast ve çözünürlük bakımından en iyi performansı vermese bile taşınabilirliği ve kullanım kolaylığı bakımından çok iyi bir cihaz. En basitinden mesela her şantiyede mutlaka E27 duylu ampul bulunur.

 3. afyonluoglu dedi ki:

  Çok başarılı ve pratik bir cihaz. Umarım kickstarter’de başarılı olup ürün halinde raflarda yer alır. Tebrikler…

 4. afyonluoglu dedi ki:

  Çok başarılı ve pratik bir cihaz. Umarım kickstarter’de başarılı olup ürün halinde raflarda yer alır. Tebrikler…