reklamı kapat

POPÜLER

Android KitKat 4.4.3

Android 4.4.3’le birlikte arama ekranı değişiyor

Android işletim sistemini kullanan birçok akıllı telefon üreticisi arayüzde özelleştirmeler yapıyor ve fabrika çıkışı birçok öğeyi telefonlarımızda kullanamıyoruz. Arama ekranı da bunların başında geliyor. Android’in yeni versiyonu KitKat‘ın Nexus gibi cihazlarda bulunan değiştirilmemiş versiyonunda, arama ikonuna basıldığında kutu ve listeler halinde aşağı doğru uzayan bir kişiler ekranı açılıyor. XDA Developers forumunda yayınlanan yeni ekran görüntülerine bakılırsa, Google, 4.4.3 versiyonuyla birlikte bu arama ekranında büyük bir tasarım değişikliğine gidiyor.

Şu an için yalnızca Google çalışanlarının aktif olarak kullandığı düşünülen yeni Android sürümünde, arama ikonuna tıklandığında açılan ekranda kişiler farklı renklere sahip kutular halinde görüntüleniyor. Kişilere fotoğraflar atandıysa, kutularının arka planında bu fotoğraflar beliriyor. Kişilerin rehberde kayıtlı isimlerinin baş harfi de büyük puntolarla kutuların tam ortasında yer alıyor. Kutularda, isimlerin hemen altında ise kişilere ait numaraların Mobil, Ev, İş gibi kategorileri yazıyor.

Birçok güncelleme ve hata düzeltmesinin yanı sıra yeni arama ekranını da içeren 4.4.3 güncellemesinin ilk aşamada Nexus cihazlar için yayınlanacak. Yeni sürümün Google’ın I/O etkinliği sonrasında indirmeye açılması bekleniyor.

Android KitKat 4.4.3
Android KitKat 4.4.3