reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’tan haber merkezi servisi “Newswire”

Bir süredir kişilerin haber kaynağında ciddi ve önemli içeriklere daha fazla yer verme adına çalışmalarını sürdüren Facebook, duyurduğu yeni “FB Newswire” servisiyle gündeme dair önemli gelişme ve son dakika haberlerinden anında haberdar olmanızı sağlayacak.

Son dönemde kullanıcı istatistiklerinde düşüşe geçtiği iddia edilen sosyal ağ, hizmet yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce kişilerin yakındaki arkadaşlarını harita üzerinde görmelerini sağlayan “Nearby Friends” uygulamasını başlatan Facebook şimdi de gazetecileri hedef alan yepyeni bir platformla karşımıza çıkıyor. Özellikle profesyonel gazeteci ve haber ajansları için geliştirilen “Newswire” uygulaması ile dünyada yaşanan olaylar hakkında doğru ve güvenilir bilginin en hızlı şekilde verilmesi hedefleniyor.

Bunun için Storyful ile ortaklığa giden Facebook, kişi ve kuruluşların sosyal ağlarda herkese açık şekilde paylaştıkları ileti, fotoğraf ve videoların taranarak gerçekten haber değeri taşıyan içeriklerin kullanıcılara aktarılacağını ifade ediyor. Diğer taraftan ülkelerdeki seçim, eylem, terör saldırısı ya da spor müsabakaları gibi etkinliklerden paylaşılan zengin medya içeriklerinin de haber değeri taşıyacağı belirtiliyor. Facebook ve Twitter hesaplarından yayın yapan Newswire’ın gelecekte yerel haber yayınına da başlaması bekleniyor.

YORUMLAR