reklamı kapat

POPÜLER

Android kullanıcıları için 360 derece kamera

Çin merkezli kamera üreticisi Insta360, Berlin’de devam etmekte olan IFA 2016 kapsamında yeni nesil 360 derece kameralarını teknoloji severlerle buluşturdu. Yeni nesil kameralar hem profesyonellere hem de amatör kullanıcılara hitap ediyor.

Gün geçtikçe yaygınlaşan sanal gerçeklik projeleri insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle milyonlarca kullanıcısı olan platformların da bu uygulamaları desteklemesinin ardından talep bir hayli atmış durumda. Insta360 firmasının ürettiği 360 derece kameralar kullanıcılara çok farklı deneyimler sunuyor. Firmanın, Berlin’de devam eden fuar kapsamında tanıttığı yeni ürünleriyle beraber artık sadece iOS kullanıcıları bu deneyimi yaşamayacak. Insta360’ın yeni nesil ürünleri ile artık Android kullanıcıları da bu tecrübeden mahrum kalmıyor.

Canlı yayın yapabilme özelliğine de sahip olan 360 derece kameralar özellikle Facebook’ta canlı yayın yapmayı seven kullanıcılar için iyi bir opsiyon olabilir. Özellikle ekstrem sporlarla ilgilenenlerin dikkatini çekecek olan 4K destekli ultra-geniş açılı balık gözü lens seçeneği de kullanıcılara sunulan yeni ürünlerden. 1080p sensöre sahip olan Andrioid platformunda kullanıcılara sunulan seçenek olan Air modeli dahili bataryaya sahip olmadığı için sadece telefona bağlı olarak hizmet verebiliyor.

Insta360 Air modeli Play Store’a gelecek olan uygulamasıyla beraber ekim ayında piyasaya sunulacak. iOS kullanıcıları için satılan Nano modelinin 219 dolardan piyasaya çıkması bekleniyor.