reklamı kapat

POPÜLER

android one

Bütçe dostu ilk Android One telefonlar ortaya çıktı

Google, Android One girişimine ait ilk akıllı telefonlarını tanıttı. Amerika ve Avrupa ülkelerinden ziyade; Hindistan, Çin, Afrika gibi yeni pazarlara ucuz maliyetli telefonlar üretmek amacıyla başlatılan girişim, ilk meyvelerini vermek üzere.

Android One ailesinin ilk örnekleri Hindistan’da yapılan özel etkinlikle görücüye çıktı. Etkinlikte, Google ile ortak çalışan Micromax, Karbonn ve Spice Mobiles firmalarının akıllı telefonları boy gösterdi. Öne çıkan telefonlardan Karbonn imzalı “Sparkle V Red” 480p çözünürlüğe ssahip 4,5 inç ekran, çift SIM kart desteği, 5 megapiksel kamera, 1 GB RAM ve en önemlisi Android işletim sisteminin son sürümü KitKat’la birlikte geliyor.

sparkle v red
Sparkle V Red

Google, gelişmekte olan pazarlar için geliştirdiği Android One hamlesiyle daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı planlıyor. Yaklaşık 100 dolar satış fiyatıyla gelecek olan telefonlar, piyasadaki diğer ucuz Android cihazların güncelleme anlamındaki eksiğini de kapatacak. Zira Android One telefonlar, kullanıcı veya operatörlerden bağımsız olarak, en yeni Android güncellemelerine sahip olacak.