reklamı kapat

POPÜLER

Andy Rubin

Android’in kurucusu Google’ın yeni projesini açıkladı

Şu aşamada bu proje çok gizemli şekilde yürütülüyor. Gelen ilk bilgiler, Google’ın insansı robotlar üzerinde çalıştığını söylüyor. Google’ın üzerinde çalıştığı bu robotun bir insan gibi hareket edeceği dile getiriliyor. Tabii ki bunun gerçeği yansıtıp yansıtmadığını söylemek için çok erken. Bu teknolojinin 10 yılın vizyonu olarak değerlendiren Rubin ve ekibinin nasıl bir çalışmaya imza atacağını gelecek yıllarda hep birlikte göreceğiz.

ETİKETLER
YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android’in kurucusu Google’ın yeni projesini açıkladı” için 7 cevap

 1. ismail ozan izci dedi ki:

  youtube’daki 10 sene sonrasının robot videolarını hayal ediyorum da, herhalde baya insana benzeyeceklerdir. Şu ankiler bile inanılmaz gerçekçi, bilimkurgu filminden fırlamış gibiler. 10 sene sonra bu işin iyice ciddiyeti kavranıp, ülke kanunlarında da yer verilmek zorunda kalınacaktır.
  Biz de anca “oculus rift ile hacca gitmek caiz midir hocam?” diye tartışırız, daha önemli o çünkü bizde. Çok daha ileride de “robotlara bizim yerimize namaz kıldırsak çarpılır mıyız?” ile devam eder, böyle sürer gider…
  Bizde, ilk türk yapımı insansı robot bir kere namaz kılmayı bilecek, o şart. 🙂

 2. UzkaneR dedi ki:

  İslamiyet hakkında hiç bir bilginiz olmadığı çok açık net belli .Yalnız bu size bu değerlere hakaret hakkı vermez.Sizin komik bulduğunuz namaz Kur’an’a göre Allah’ı anarak teslimiyetin gösterildiği bir arınma biçimi ve İbrahim’e A.S. öğretilen bir ibadet şeklidir.Ne yazık ki İbrahim A.S. uzun süre çocuğu olamayıp ta sonunda çocuğu doğduğunda ‘Allah duamı kabul etti (ishmael)’ anlamında ve sizin de isminiz olan günümüzde Arapça’da ‘İsmail’ olarak kalıplaşmış ismi koymuştur.Keşke isminizin anlamına ve önemine yakışır bir yorum yapabilseydiniz

  Günümüz teknolojisini takip etmek ve olabildiğince hayatımıza etki etmesini sağlamak elbette çok önemli bir şey.Yalnız bunu İslamiyetle alay eder gibi gösterilmesi çok ayıp ve çok yanlış bir tutum.Umarım bu arkadaşımızın yazdığı yorum bir önce sistemden kaldırılır.

 3. ismail ozan izci dedi ki:

  anlatmaya çalıştığım şeye bizzat güzel bir örnek olmuşsun, umarım ikimizin de mesajını silmezler.

 4. UzkaneR dedi ki:

  Bide anlattığını kendinde anlayabilseydin çok şeyler anlatırmışın ama neyse. Mevlana ne güzel söylemiş;
  “Sukŭnetim asaletimdendir.her lâfa verilecek bir cevabım
  var.lâkin; Bir bakarım lâf lâf mı diye , bir de bakarım söyleyen adam mı diye.

 5. mkerem dedi ki:

  İsmail beyin söylediği şeye tamamen katılıyorum. Sanırım siz tam olarak anlayamadınız dediğin şeyi. Bi müslüman olarak, islama hakaret olarak değil, müslümanlığı “Allah’a sığınırım, gerisini o halleder”den ibaret görmeyenlerden yakınmış diye algıladım. “ODTÜ’nün açılımı nedir?” sorusuna “biz onu bilmeyuh, biz Allah biliruh” diyen amcadan yakınmış. Ki bunun neresinde islam’a saygısızlık var ben anlamadım. Kuran 600 yıl önce inmiş. Kuran bile günümüze kadar uzanabiliyor ve güncelliğini koruyor ama insanlar nedense kendilerini geliştirmekten, güncellemekten geri duruyorlar. Kuran’ın “Oku” demesini sadece kitap okumak olarak algılayanlar, kitap dahi okumazken aslında Kuran “Oku” derken öğren, bil, cahil kalma, araştır, geliştir,üret, türet, boş durma vs vs vs” demek istemiştir. Kitap okumaktan aciz insan bunları nasıl yapsın. He bunların sorumlusu Kuran mı? Hayır! Zaten arkadaş da Kuran’a değil, bunların sorumlularına laf etmiş…

 6. UzkaneR dedi ki:

  Yazdıklarınızın hepsine bende katılıyorum ve tamamen haklı olduğunuzu da belirtmek isterim. Verdiğiniz örnekte İslam’a bir hakaret yok ama İsmail Bey’in kurduğu cümlelerden bu tamamen böyle anlaşılmıyor veya ben yanlış anladım.Neyse işin özü sizin anlattığınız gibi ise hepimiz aynı yöne bakıyoruz demektir.

 7. bir Misafir dedi ki:

  Gereğinden fazla tepki ortaya koymuşsun. Arkadaşın söylediği islamiyet ile alay etmek değil. İslamiyeti kendi kafasına sığdırıp, doğru düşündüğünü zannedenlerle alay etmiş. Bir bakıma da doğru düşünmüş. Adamın isminin ismail olması islama inanacağını göstermez.