reklamı kapat

POPÜLER

Angry Birds’ün dişi kuşları 4 Eylül’de geliyor [Video]

Mobil oyun denildiğinde aklımıza ilk gelen oyunlardan biri kuşkusuz Angry Birds. Popüler bir seri haline gelen oyunun yeni halkası Stella‘nın eylül ayında çıkacağı daha önce açıklanmış olsa da kesin bir tarih belirtilmemişti. Oyunun üreticisi Rovio, iki Stella fragmanıyla birlikte oyunun çıkış tarihinin de 4 Eylül olacağını duyurdu. Üstelik Stella’nın macerasında daha pek çok yeni karakterle tanışıyoruz.

Rovio’nun dostluk ve cesaret üzerine bir hikaye olarak tanıttığı Stella, diğer oyunlardan hem renk paletiyle hem de karakterleriyle ayrılıyor. Ana karakterimiz Stella’ya oyunda Dahlia, Poppy, Willow ve Luca adlı diğer dişi kuşlar eşlik ediyor. Resmi sitedeki açıklamaya göre yeni oyun, Angry Birds evrenindeki Golden Island’da geçiyor. Stella’nın baş düşmanı ise bir zamanlar yakın arkadaşı olan Gale ve yaban domuzlarından oluşan hizmetçileri.

İlk defa tümüyle dişi karakterlerden oluşan bir oyunla karşımıza çıkan Rovio, Angry Birds Stella’yı 4 Eylül’de Android, iOS ve Windows Phone platformlarında indirmeye sunacak.

VİDEO