reklamı kapat

POPÜLER

Antonio Banderas’ın bilim kurgu filmi Automata’nın ilk fragmanı yayınlandı [Video]

Başrolünde Antonio Banderas‘ın yer aldığı 2014 yapımı bilim kurgu filmi “Automata” yayınlanan ilk fragmanıyla beklentileri boşa çıkarmadı. Gelecekte makinelerin bilinçlenerek insan beynini yenmeye başlamasını konu edinen film, görsel efektleri ve sıra dışı hikayesiyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Önümüzdeki sezonun iddialı yapımlarından olması beklenen Automata bizleri 2044 yılına götürüyor. Robotların bilinçlenerek zihinlerinin gelişmesini sağlayan araştırmacılar onlara hiçbir canlıya zarar vermeyen, kendilerini ya da başkalarını evrimleştirmeye çalışmayan bir yapı kazandırıyorlar. Fakat daha sonra yasa dışı şekilde gerçekleştirilen manipülasyonla sezgilerini ve kişiliğini kaybederek düşünce tarzı değiştirilen robotlar kontrolden çıkmaya başlıyor. Konuyu araştıran Jacq Vaucan rolündeki Antonio Banderas’ın da dahil olmasıyla yaşanan zincirleme olaylar bizleri bambaşka bir serüvene götürüyor.

Dylan Mcdermott ve Melanie Griffith‘in de yer aldığı filmin yapımcılığını Antonio Banderas üstlenirken, yönetmen koltuğunda Gabe Ibanez bulunuyor. Automata, 10 Ekim’de sinemaseverlerle buluşacak.

VİDEO

YORUMLAR