reklamı kapat

POPÜLER

Apple Arcade

Apple Arcade oyun kataloğundan çok sayıda oyun ayrılıyor

Apple’ın ilk olarak WWDC 2019 kapsamında tanıttığı Apple Arcade servisi çok fazla gündeme gelmiyor ancak aktif olarak kullanımda yer alıyor.

Apple Arcade servisi halen bilmeyenler için temel olarak Netflix’in bir mobil oyun versiyonu. Apple’ın mobil oyun tutkunlarını fazlasıyla sevindirdiği servisi, bünyesinde 200’den fazla iOS, macOS ve tvOS işletim sistemli cihazlara özel yüksek kaliteli oyun barındırıyor. Ancak bu oyunların bazıları platformda kalıcı değiller. Bu bağlamda App Store üzerinden Apple tarafından yapılan açıklamaya göre servisten yakında “Projection: First Light, Lifeslide, Various Daylife, EarthNight, Atone: Heart of the Elder Tree, Over the Alps, Dread Nautical, Cardpocalypse, Towaga: Among Shadows, Dead End Job, Don’t Bug Me!, Spelldrifter, Spidersaurs, Explottens ve BattleSky Brigade: Harpooner” isimli oyunlar kaldırılacak. Burada net tarih vermeyen teknoloji devi Apple, sadece “yakında gidecekler” ibaresini kullanıyor.

Apple Arcade için kullanıcılara 1 aylık ücretsiz deneme süresi sunuluyor ve daha sonrası için her ay 34,99 TL ödenmesi gerekiyor. Servise Türkiye’de buradan abone olabilirsiniz. Kişilerin tek tek her oyuna değil aylık abonelik ile tüm oyun kataloğuna erişim sağlayabildiği serviste sunulan yapımlar, internete bağlı ya da internet olmadan oynanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cihazda bıraktığınız oyunu başka bir cihazda devam ettirmenize imkân tanıyan Arcade, bünyesinde herhangi bir reklam taşımıyor. Apple Arcade servisi için ilk aşamada harcanan paranın tam 500 milyon doları aştığı bilinirken, servis aile içerisinde beş kişiye kadar paylaşım desteği de veriyor.

Apple Arcade yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle