reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Flip4

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Flip4 için resmi tarih sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Flip4 katlanabilir telefon modelleri için resmi tarih sağlam kaynak tarafından sızdırılmış durumda.

Daha önce yapılan sızıntılar bugün doğru çıktı. Geçtiğimiz ay bir kaynak Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 modelleri 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek ve belirli pazarlarda ön sipariş üstünden satışa açılacak demişti. Modellerin 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacağı aktarılmıştı. Bugün tanıtım konusunda noktayı Evan Blass koydu. Telefonlar yapılan paylaşıma göre yüzde 99 ihtimalle 10 Ağustos tarihinde karşımıza çıkıyor. Modeller için yapılan teknik ve tasarımsal sızıntılar nedeniyle büyük bir sürpriz yer almıyor. Teknik olarak bakarsak en üstte 1 TB depolama sunulacak Samsung Galaxy Z Fold4 modeli içinde 7,6 inç QXGA+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 6,2 inç HD+ 120 Hz AMOLED ekran taşıyor.

İç ekranındaki katlama yeri ortadan kalkmadı ancak çok daha belirsiz hale geldi bilgisi verilen telefon, gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 12/16 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 4.400 mAh pil taşıyor. İçinde 16 megapiksel ekran altı, dışında ise 10 megapiksel bir ekran deliğinde duran selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Fold4, arkasında 50 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En üstte 512 GB depolama sunacak Samsung Galaxy Z Flip4 ise içinde 6,7 inç FHD+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 2,1 inç AMOLED ekran taşıyor. Telefon, abisi gibi gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden ile 8 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 3.700 mAh pil taşıyor. İçinde 10 megapiksel selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Flip4, arkasında ise 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ana kameraları bir araya getiriyor.

Samsung’un 10 Ağustos etkinliğinde yeni akıllı saat modelleri ile beraber bir kablosuz kulaklık tanıtması da hemen hemen kesin durumda.

Samsung Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın