reklamı kapat

POPÜLER

Apple Arcade

Apple Arcade servisinin aylık fiyatı sonunda belli oldu

Teknoloji devi Apple, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda Apple Arcade adını verdiği abonelik tabanlı oyun servisini tanıttı. İşte bu servisin fiyatı belli oldu.

Apple Arcade, bilmeyenler için temel olarak Netflix’in oyun versiyonu. Apple’ın “Şov Zamanı” adını verdiği etkinlikte tanıttığı servis, bünyesinde 100’den fazla “iOS, macOS, tvOS” işletim sistemli cihazlara özel yüksek kaliteli oyun barındırıyor. Resmi olarak sonbahar aylarında kullanıma çıkacak servisin, 150’den fazla ülkede aktif edileceği açıklanıyor. İşte bu merak edilen platform, söylendiği kadarıyla aylık 5 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Henüz resmi olarak açıklanmaya ancak kayıtlarda açıkça görünen bu rakam, yurt dışındaki kullanıcılar için güzel görünüyor. Kişilerin tek tek her oyuna değil aylık abonelik ile tüm oyun kataloğuna erişim sağlayabildiği serviste sunulan yapımlar, açıklandığı kadarıyla internete bağlı ya da internet olmadan oynanabiliyor. Bir cihazda bıraktığınız oyunu başka bir cihazda devam ettirmenize imkan tanıyan servis, özellikle belirtildiği üzere bünyesinde herhangi bir reklam taşımıyor. Financial Times’ın daha önceki haberine göre Apple Arcade servisi için harcanan para tam 500 milyon doları aşmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade Türkiye fiyatı belli mi?

Şimdilik resmi bir açıklama olmadığı için hayır. Ancak resmi olarak açıklandığı kadarıyla servis Türkiye’de de aktif olarak kullanılabilecek. Burada aylık fiyatın 40 TL’yi geçeceği tahmin ediliyor.

İlgili Video