reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Apple CEO’su Tim Cook’tan Kapadokya paylaşımı

Daha önceden Apple Store’un açılışına ve Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıya ilişkin Türkçe tweetler atan Apple’ın CEO’su Tim Cook bu kez Türkiye’yi ilgilendiren bir paylaşımda bulundu. Bilindiği üzere Apple, dünyaca ünlü iPhone ile çekildi kampanyasıyla büyük yankı uyandırmıştı.

23 Nisan kampanyasında çocukların çektikleri fotoğraflara yer veren Apple, iPhone’lardaki kamera performansını gözler önüne sermek için reklam çalışmalarını sürdürüyor. Çin’in yeni yılını üç dakika uzunluğundaki videoyla kutlayan şirket, iPhone X ile çekilen fotoğrafları da paylaşmaya devam ediyor. Şirketin CEO’su Tim Cook, Japonya, Türkiye ve Ukrayna’da çekilmiş üç harikulade fotoğrafı kendi hesabı üzerinden paylaştı. Instagram fenomeni Jennifer Tuffen’ın iPhone X ile Kapadokya’da çektiği fotoğrafı da paylaşan Cook, telefondaki kamera performansını gözler önüne serdi.

iPhone X kamera performansıyla fark yaratıyor

iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak geliştirilen telefonda tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yer almıyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor. iPhone X’un Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 6.099 TL.