reklamı kapat

POPÜLER

Tim Cook’un iPhone’la çektiği bulanık fotoğraf dalga konusu oldu

iPhone’ların kamera konusunda ne kadar başarılı olduğu herkesin malumu. Hatta şirketin tasarımla birlikte en çok övülen özelliklerinden biri bu. Uğruna devasa bilboard’ları süsleyen reklam kampanyaları da düzenlenen iPhone kamerası, bazen kullanıcının yeteneklerine göre de değişik sonuçlar verebiliyor. Ancak bu kullanıcı, o telefonu üreten şirketin başındaki isimse, işler çok daha ilginç yerlere gidebiliyor.

Evet, Tim Cook’tan bahsediyoruz. Steve Jobs’tan sonra her yılın eylül ayı gururla yeni iPhone ve diğer Apple ürünlerini tanıtan Apple CEO’su Tim Cook. Dün gerçekleşen dünyanın en büyük organizasyonlarından birinde, Super Bowl’da Denver Broncos’un zaferini kutlamak isteyen Cook, bunu bir fotoğrafla taçlandırmak ister. Muhtemelen iPhone 6s’le çektiği fotoğraf epey bulanık çıkar. Tim Cook zafer sarhoşluğundan olsa gerek fotoğrafın bulanıklığına aldırmadan bunu bir de Twitter hesabından paylaşır. Sonra tahmin edebileceğiniz üzere olaylar gelişir…


Daha iyi fotoğraf çekmek için Samsung kullanmasını önerenlerden, söz konusu fotoğrafı meşhur “iPhone ile çekildi” reklam kampanyasına uyduranlara kadar Twitter’da dalga konusu olan Tim Cook’un böyle bir şeyi nasıl gerçekleştirdiğine hala akıl sır erdiremiyoruz.

Screen Shot 2016-02-08 at 14.22.19