reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE

Apple’dan yeni 4,7 inç iPhone SE bekleyenlere müjde

Teknoloji devi Apple’dan sürekli olarak büyük bir kitle tarafından talep edilen yeni iPhone SE, yeni yılda karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Apple Park içindeki Steve Jobs Theater bünyesinde yapılacak etkinlikte iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max modelleri bekleniyor. Ancak uzun zamandır gündemde olan bir telefon daha bulunuyor. O da mevcut iPhone SE’nin yerini alacak “Yeni iPhone SE” ya da olası adıyla iPhone SE 2. İşte bu ufak ekranlı telefon isteyenlerin talep ettiği iPhone, yeni kaynaklara göre 2020‘de resmi olarak lanse edilecek. 4,7 inç ekranıyla en ufak yeni iPhone olacak gibi duran telefon, firmanın 2020 satışlarını artırması için önemli görünüyor. 400 dolara hatta daha ucuza satılabileceği tahmin edilen yeni SE, firmanın yeni yıldaki iPhone satışlarından en büyük pastayı alabilir deniyor. Touch ID’nin olduğu bir tasarım mı yoksa Face ID’li bir çizgi mi taşıyacağı henüz bilinmeyen telefon, yine de heyecan uyandırıyor. Uygun fiyatlı ancak güçlü bir iPhone, Türkiye pazarı için de güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE modeline oranla daha çok bilgimizin olduğu iPhone 11 modelleri hakkında kısa bir özet yaparsak

Hatırlamak adına Pro’lara OLED ekran ile üçlü kamera koyacak Apple, iPhone 11’de ise LCD ekran ile çiftli arka kamera kullanacak. Pro modellere aynı zamanda AirPods’u şarj için bir ters kablosuz şarj sistemi koyacak firmanın, modellerin Face ID yüz tanıma sistemini de ciddi şekilde geliştirdiği aktarılıyor. Güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlar, 750 dolar, 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketlerine sahip olacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video