reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple, en büyük mağazasını Grand Central Station’da açıyor

Cult of Mac sitesinin şirkete yakın kaynaklarca doğruladığını iddia ettiği özel habere göre Apple, en büyük mağazasını New York’un en ünlü yapılarından biri olan Grand Central Station’da açacak. Kaynağın söylediğine göre Apple, duyuruyu önümüzdeki bir iki ay içinde yapacak ve mağaza önümüzdeki sonbaharda, muhtemelen eylülde açılacak. Birçok Hollywood filminde kovalamacalara, çatışmalara ve buluşmalara ev sahipliği yapan bu efsane istasyonda birbirinden ünlü birçok markanın mağazası bulunuyor.

Advertisement

Apple’ın mağaza açmaya başladığı dönemde birçok büyük teknoloji zincir şubelerini kapatıyordu. Apple’ın yaptığına çılgınlık gözüyle bakıldı ancak şirket izlediği mağaza politikasında o denli başarılı oldu ki yıllar içinde Apple’ın mağazalarından elde ettiği gelir ünlü mücevher firması Tiffany & Co.’nun mağaza gelirini ikiye katladı. Bu yıl, Apple mağazalarının 10. yılı olması münasebetiyle de önemli ve Apple büyük bir mağazayla bunu taçlandırmak istiyor.

Apple’ın Manhattan’ın en popüler noktalarında iki mağazası daha bulunuyor. Bunlardan biri olan 5. Cadde’deki cam küp şeklindeki mağaza Grand Central Station’a yalnızca 1.5 kilometre uzaklıkta ancak burada yaşanan kalabalık birçok müşteriyi rahatsız ediyor. Apple’ın yeni mağaza için yakın mesafedeki tren istasyonunu seçmesinin en önemli nedenlerinden biri de bu mağazanın yükünü hafifletmek. Şu anda dünyadaki en büyük Apple mağazası unvanı 1500 metrekarelik büyüklüğüyle Londra mağazasına ait. Apple bunu aşmak için Grand Central Station’da nasıl bir inşaata gidecek şu an belirsiz. Çünkü garın planı o büyüklükte bir mağaza alanı bulundurmuyor. Genelini tren ve metro yolcularının oluşturduğu 700 bin kişi her gün Grand Central Station’ı kullanıyor. Bu kalabalığın 250 bini ise her gün istasyonun Vanderbilt Hall’unda alışveriş ve yemek için bulunuyor.