reklamı kapat

POPÜLER

Apple Store’ların en prestijlisi Grand Central Station’da açılacak

Apple’ın en görkemli mağazalarından biri olacak gibi görünen New York’un simgelerinden Grand Central Station içinde yakında açılacak mağazaya ilişkin yeni fotoğraflar ve planlar yayınlandı. Yeni mağaza, aşina olduğumuz Apple Store’lardan hayli farklı bir çizgiye ve tasarım anlayışına sahip görünüyor. Duvarlarda asılı Apple ilanları yok, her yerde birbirine bitişik masalar ve kablolar yok. Yeni mağaza, bir Apple Store’dan çok bir üniversite kütüphanesi gibi görünüyor.
Grand Central Station - Apple Store
Grand Central Station’ın iki katına yayılacak olan dev mağaza, geride kalan süreçte tasarıma ilişkin bazı sorunlarla da gündeme gelmişti. Bunların başında kalabalığın kontrolü geliyordu. New York Polis Departmanı ile yapılan iş birliği neticesinde buna çözüm bulundu. New York Belediyesi’nin toplu taşıma kuruluşu MTA’nın mağazaya ilişkin endişesi ise özellikle Apple’ın ürün lansmanı dönemlerinde mağaza müşterilerinin, tren/metro yolcularını rahatsız etmemesi için yapılması gerekenler üzerineydi. Görünün o ki bu da cam bariyerler ve buna uygun diğer yapılarla halledildi.
Grand Central Station - Apple Store
Yeni Apple Store’a ilişkin fotoğraflar ve planlar Apple cephesinin tutumundan ötürü yayınlanmıyordu. Ancak nihayetinde MTA ve Apple anlaşmaya vardı ve bunlar yayınlandı.
Grand Central Station - Apple Store