reklamı kapat

POPÜLER

Apple geliştiriciler konferansının tarihi belli oldu

Apple’ın her yıl düzenlediği ve heyecan verici duyurulara sahne olan geliştiriciler konferansının bu yıl hangi tarihte yapılacağı belli oldu. Bir süredir iddialara konu olan tarihi Siri’ye soran kullanıcılar, bekledikleri yanıtı aldı.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da geliştirici konferansında Apple’ın yazılımsal olarak yapacağı geliştirmelere göz atma fırsatı bulacağımız düşünülüyor. iOS 10‘un resmen tanıtılması beklenen etkinlikte ayrıca Mac OS X’in MacOS adıyla ve yeni sürümüyle karşımıza çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Herhangi bir iOS cihazının tanıtılması ise beklenmiyor ancak yeni nesil bir Apple Watch’un bu etkinlikte tanıtılma ihtimali bulunuyor.

Etkinliğin en önemli duyurularından biri ise yeni MacBook. Piyasaya sürülmesinin üzerinden uzun süre geçen 12 inçlik MacBook’ların daha ince bir formda ve gelişmiş donanımla birlikte duyurulacağı söyleniyor. 13 Haziran ile 17 Haziran tarihleri arasında gerçekleşeceği resmiyete kavuşan etkinlikte nelerin olacağını öğrenmemiz için bir süre daha beklemek gerekiyor. Çekiliş usulüyle katılımcıların belli olduğu konferansa buradan kayıt olabileceğinizi belirtelim.