reklamı kapat

POPÜLER

Google geliştiriciler konferansının tarihi resmen duyuruldu

Google’ın en önemli etkinliği olan geliştiriciler konferansı Google I/O bu yıl da büyük bir merakla bekleniyor. Bugün Twitter üzerinden bir bulmaca paylaşan Google, gizli olarak etkinliğin tarihini verdi. Ancak bulmaca uzun süre çözülemediği için tarihin anlaşılması da zor oldu. Hatta iddialara göre bulmacayı çözen birkaç kişiye etkinliğin davetiyesi bile gönderildi. Bir süre sonra ise tarih tamamen ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O 2016 oldukça dolu dolu geçmişti. Daydream VR platformunu tanıtan Google, Android Nougat’ı tüm detaylarıyla tanıtmıştı. Allo ve Duo isimli mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulamalarının da tanıtıldığı etkinlikte Android Wear 2.0’da resmen açığa çıkmıştı. Son olarak Google Home akıllı hoparlör ile salonlarımıza da giriş yapan Google, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Bu yıl da yine dopdolu bir etkinlik bizleri bekliyor gibi görünüyor. Android’in yeni versiyonunun tanıtılması beklenen etkinlikle Google Asistan’ın yeni yeteneklerinin de gün yüzüne çıkması bekleniyor. Ayrıca Chrome OS için de önemli yeniliklerin etkinlik çerçevesinde gün yüzüne çıkacağı düşünülüyor. Google’ın bize hazırladığı sürprizleri görmemiz için bir süre daha beklememiz gerekecek. Zira Google I/O etkinliği 2017, Mayıs ayının 17-19 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlik tarihine kadar etkinlikte duyurulacaklarla ilgili yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

YORUMLAR