reklamı kapat

POPÜLER

WWDC24 LOG Tasarım

WWDC24 etkinliğinde bir donanım duyurusunun olmayacağı iddia edildi

WWDC24 etkinliğinde bir donanım duyurusunun olmayacağı iddia edildi. Etkinliğin en büyük odak noktası yapay zeka olacak.

Apple, 10-14 Haziran arasında düzenlenecek WWDC24 (Worldwide Developers Conference 2024) kapsamında, sağlam kaynak Mark Gurman’a göre yeni bir ürün tanıtmayacak. Firmanın etkinlikte yıl sonunda pazara sunulacak bir ürün için dahi ön tanıtım gerçekleştirmeyeceği belirtiliyor. Merakla beklenen etkinliğin merkezinde, üretken yapay zeka ile güçlendirilecek iOS 18 işletim sistemi ve diğer yeni işletim sistemleri olacak. Etkinlik hakkında geçtiğimiz ay konuşan Apple’ın Global Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescott, “WWDC24’te teknolojiye ve topluluğumuza odaklandığımız olağanüstü bir hafta boyunca dünyanın dört bir yanından geliştiricilerle bağlantı kuracağımız için çok heyecanlıyız.” demiş ve şöyle eklemişti: “WWDC’nin amacı, yeni fikirleri paylaşmak ve muhteşem geliştiricilerimize, daha da muhteşem şeyler yapmalarına yardımcı olacak yenilikçi araçlar ve kaynaklar sunmak.” Etkinlik hakkında genel açıklama ise şöyle olmuştu: “Tüm geliştiriciler için ücretsiz olan WWDC24, en yeni iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS ve visionOS gelişmelerine ışık tutacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın geliştiricilere uygulamalarını ve oyunlarını geliştirmelerinde yardımcı olma kararlılığının bir parçası olarak etkinlik, geliştiriciler için Apple uzmanlarına benzersiz erişimin yanı sıra yeni araçlar, çerçeveler ve özellikler hakkında bilgi de sağlayacak. Geliştiriciler ve öğrenciler, keynote etkinliğini izleyerek en yeni Apple yazılımlarını ve teknolojilerini keşfedebilecek ve hafta boyunca Apple Developer uygulaması, web sitesi ve YouTube üzerinden WWDC24’ü deneyimleyebilecek. Bu yılki konferansta görüntülü oturumların yanı sıra Apple tasarımcıları ve mühendisleriyle etkileşim kurma ve dünya çapındaki geliştirici topluluğuyla bağlantıya geçme fırsatları olacak.

WWDC24 tarihi yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması