reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch kamera
Apple Watch kamera
Apple Watch kamera
Apple Watch kamera

Apple’ın ortaya çıkan çok ilginç Apple Watch planı

Teknoloji devi Apple, akıllı saat Apple Watch ile sektörde büyük ses getiriyor. Pazarın en popüler modeli, gelecekte ilginç bir özellik kazanabilir.

Apple Watch, akıllı saat denildiği zaman halen akla gelen ilk modeller arasında yer alıyor. Yukarıda da da söylediğimiz gibi pazarın en sevilen modellerinden olan ürün, gelecekte bir kameraya kavuşabilir. Apple’ın kısa süre önce aldığı yeni ortaya çıkan patentler, bünyesinde bir kamera yer alan Watch kayışını karşımıza çıkarıyor. Kayışın uç bağlantı noktasında bir kamera koymanın planlarını yapan teknoloji devi, saate hiç sunmadığı görüntüleme özelliğini dahil edecek gibi duruyor. İhtiyaç durumlarında çıkarılarak çekime imkan tanıyacak bu kayış, gerçekten ilginç görünüyor. Standart bağlantı yapısının benimseyecek gibi görünmesine rağmen sadece yeni nesil versiyonlarda çalışacağı tahmin edilen kameralı kayış, saat dünyasında bir ilke imza atmıyor olsa da Watch serisi için ilginç görünüyor. Bu kamera ile direkt olarak LTE destekli versiyonlar ile görüntülü konuşma yapılabileceği görülüyor.

Apple Watch kamera
Apple Watch kamera
Apple Watch kamera
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karşınızda en son Apple Watch Series 4 çıkmıştı

Hatırlamak adın gücünü 64-bit S4 işlemciden alan saat, eskiye nazaran 2 kat daha yüksek performans sunuyor. Normalde watchOS 5 işletim sistemiyle gelen saat, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer, jiroskop ve yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebiliyor. FDA tarafından onaylanmış bir elektriksel kalp sensörü taşıyan saat, sağlık için Series 3’e oranla çok daha iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Ekranı büyüyen, çerçeveleri ise inceleyen saat, oldukça daha şık görünüyor.

İlgili Video