reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11

Apple inanılmaz çeyrek sonuçlarını açıkladı; iPhone 11 patlaması!

Teknoloji devi Apple, 2019’un son çeyrek sonuçlarını açıkladı. Firma kendi içinde rekor kırdı, inanılmaz rakamlar nefes kesti.

Dünyanın en büyük ve değerli teknoloji şirketlerinden Apple, son çeyrekte tam 91,8 milyar dolar gelir ve 22,2 milyar net kar elde ettiğini açıkladı. Gelir ve kar açısından şimdiye kadarki en iyi çeyrek sonucu elde eden firma, büyümeye ve elde ettiği gelir ile nefes kesmeye devam ediyor. Bu yüksek rakamların arkasında özellikle beklenenden çok daha fazla talep gören iPhone 11 ailesinin yer aldığı aktarılıyor. Bu bağlamda Apple’ın çeyrek gelirlerinin yüzde 61’ini iPhone‘lar oluştururken, ikinci sırada yüzde 14 ile servis gelirleri, üçüncü sırada ise ilk defa Mac’leri geçen giyilebilir ürün (Saat ve kulaklık) kategorisi bulunuyor. Daha sonra ise yüzde 8 ile Mac, yüzde 7 ile iPad tarafı karşımıza çıkıyor. iPhone 11 serisiyle Türkiye dahil birçok pazarda çift rakamlı büyümeye ulaştığını aktaran Apple, en çok satılan modelin ise kendileri için uygun fiyatlı iPhone 11 ile yapıldığını aktardı. Ancak Pro’ların çok talep gördüğü aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, mart ayında yeni ürünler tanıtacak

Sağlam kaynaklara göre firmadan mart ayında en az üç yeni ürün geliyor. Bunların ilki iPhone SE 2 ya da daha olasıya adıyla iPhone 9 olacak. iPhone 8’in tasarımı çizgisinde hazırlanacak bu model, oldukça merak ediliyor. Firmadan ayrıca bir (RED) Apple Watch Series 5 de gelecek gibi görünüyor. Bu ilginç modelin tamamen kırmızı bir kasaya sahip olacağı aktarılıyor. Ayrıca yeni bir 13 inç MacBook Pro‘nun da adı geçiyor. Bu yeni modelde 16 inç MacBook Pro‘daki yeni klavyenin ve iyileştirmelerin yer alacağı aktarılıyor. Buna ek olarak firmanın bir takip aksesuarı da tanıtması beklentiler dahilinde. Ayrıca iMac‘lerde de bir donanımsal güncelleme ya da komple bir tasarım dahil yenileme olabilir deniyor.

İlgili Video

Rekorda büyük faydası bulunan iPhone 11