reklamı kapat

POPÜLER

iOS 18

Apple, iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, tvOS 18, watchOS 11 ve visionOS 2’nin ilk betalarını yayınladı

Teknoloji devi Apple, iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, tvOS 18, watchOS 11 ve visionOS 2‘nin ilk betalarını yayınladı.

iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, tvOS 18, watchOS 11 ve visionOS 2’nin ilk betaları, ücretsiz geliştirici hesap bağlantısı kullanılarak bugün itibarıyla denenebiliyor (iOS, iPad ve macOS’te Ayarlar, Yazılım Güncelleme ve Beta Güncellemeleri yoluyla). Tam sürümleri yıl sonunda gelecek yeni işletim sistemleri için çıkan ilk betaların, her zaman olduğu gibi yine kullanılan ana cihazlara yüklenmemesi tavsiye ediliyor. Çünkü ilk geliştirici betalarında ciddi sorunlar oluşabiliyor. Bu geliştirici betalarında Apple Intelligence özellikleri ise yer almıyor. Apple onların yaz bitmeden önce aktif edileceğini açıklıyor. Yeni işletim sistemleri arasında en çok merak edilen sürüm olan iOS 18 hakkında Apple’ın kendi açıklama şöyle: “Apple bugün, daha fazla özelleştirme seçeneğine, Fotoğraflar uygulamasının tasarımında bugüne kadar yapılan en büyük değişikliğe, kullanıcıların Mail uygulamasında gelen kutusunu yönetmelerini sağlayan yeni yollara, Uydu üzerinden Mesajlar özelliğine ve çok daha fazlasına yer veren çok kapsamlı iOS 18’in ön tanıtımını yaptı. Kullanıcılar Ana Ekran’daki tüm boş alanlarda uygulamaları ve araç takımlarını düzenleyebilecek, Kilit Ekranı’nın altındaki düğmeleri özelleştirebilecek ve Denetim Merkezi’nde daha fazla denetime hızlıca erişebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğraf arşivleri, Fotoğraflar uygulamasında yeni, tek bir görünümde otomatik olarak düzenleniyor ve yeni yardımcı koleksiyonlar, favorilere kolayca erişmenizi sağlıyor. Mail uygulaması, aygıt içi akıllı teknolojileri kullanarak mail’leri kategorilere ayırıyor ve gelen kutusunu sadeleştiriyor. iMessage uygulamasına ise yeni metin efektleri geliyor. iPhone’da mevcut olan uydu özellikleriyle aynı çığır açıcı teknolojiden alınan güçle kullanıcılar şimdi hücresel bağlantı veya Wi-Fi bağlantısı olmadığında Mesajlar uygulamasıyla uydu üzerinden iletişim kurabiliyor.”

“iOS 18’i kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sürüm, yeni özelleştirme olanakları ve özellikleri, yeniden tasarlanmış bir Fotoğraflar uygulaması ve bağlantıda kalmanın inanılmaz güçlü yollarını sunan Mesajlar uygulaması gibi muhteşem özellikler içeren büyük bir yazılım güncellemesi. iOS 18 herkesin işine yarayacak özelliklerle dolu.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu sürüm aynı zamanda, gizliliği esas alarak iPhone deneyimini dönüştürecek kullanıcı dostu, güçlü ve anında fayda sunan deneyimler yaşatan Apple Intelligence ile son derece heyecan verici yeni bir kişiye özel akıllı teknoloji çağının başlangıcını da temsil ediyor. Kullanıcılarımızın bu yenilikleri denemesi için sabırsızlanıyoruz.”

iOS 18 gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER