reklamı kapat

POPÜLER

Apple LOG Tasarım

Apple, iOS 19, macOS 16, watchOS 12 ve visionOS 3’ün çalışmalarına başladı

Teknoloji devi Apple, Bloomberg’den Mark Gurman’a göre şimdiden iOS 19, macOS 16, watchOS 12 ve visionOS 3 çalışmalarına başladı.

Mark Gurman’a göre resmi olarak 2025 yılındaki WWDC25 etkinliğinde tanıtılacak iOS 19 işletim sistemi için “Luck”, macOS 16 işletim sistemi için “Cheer”, watchOS 12 işletim sistemi için “Nepali” ve visionOS 3 işletim sistemi içinse “Discovery” kod adları belirlenmiş durumda. Yeni işletim sistemlerinin neler sunacağı elbette henüz bilinmiyor. Ancak Apple’ın yeni sürümleri özellikle üretken yapay zeka konusunda çok güçlü hale getirmesi bekleniyor. Apple’ın eylül ayında çıkacak iOS 18 için geçtiği özet şöyleydi: Apple, daha fazla özelleştirme seçeneğine, Fotoğraflar uygulamasının tasarımında bugüne kadar yapılan en büyük değişikliğe, kullanıcıların Mail uygulamasında gelen kutusunu yönetmelerini sağlayan yeni yollara, Uydu üzerinden Mesajlar özelliğine ve çok daha fazlasına yer veren çok kapsamlı iOS 18’in ön tanıtımını yaptı. Kullanıcılar Ana Ekran’daki tüm boş alanlarda uygulamaları ve araç takımlarını düzenleyebilecek, Kilit Ekranı’nın altındaki düğmeleri özelleştirebilecek ve Denetim Merkezi’nde daha fazla denetime hızlıca erişebilecek. Fotoğraf arşivleri, Fotoğraflar uygulamasında yeni, tek bir görünümde otomatik olarak düzenleniyor ve yeni yardımcı koleksiyonlar, favorilere kolayca erişmenizi sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mail uygulaması, aygıt içi akıllı teknolojileri kullanarak mail’leri kategorilere ayırıyor ve gelen kutusunu sadeleştiriyor. iMessage uygulamasına ise yeni metin efektleri geliyor. iPhone’da mevcut olan uydu özellikleriyle aynı çığır açıcı teknolojiden alınan güçle kullanıcılar şimdi hücresel bağlantı veya Wi-Fi bağlantısı olmadığında Mesajlar uygulamasıyla uydu üzerinden iletişim kurabiliyor.”

“iOS 18’i kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sürüm, yeni özelleştirme olanakları ve özellikleri, yeniden tasarlanmış bir Fotoğraflar uygulaması ve bağlantıda kalmanın inanılmaz güçlü yollarını sunan Mesajlar uygulaması gibi muhteşem özellikler içeren büyük bir yazılım güncellemesi. iOS 18 herkesin işine yarayacak özelliklerle dolu.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bu sürüm aynı zamanda, gizliliği esas alarak iPhone deneyimini dönüştürecek kullanıcı dostu, güçlü ve anında fayda sunan deneyimler yaşatan Apple Intelligence ile son derece heyecan verici yeni bir kişiye özel akıllı teknoloji çağının başlangıcını da temsil ediyor. Kullanıcılarımızın bu yenilikleri denemesi için sabırsızlanıyoruz.”

iOS 19 yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER