reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 14 Pro Apple

Apple, iPhone’lar ile Çin telefon pazarını domine etmeyi başardı

Apple, ortaya çıkan son rakamlara göre 2021’in son çeyreğinde iPhone’lar ile Çin telefon pazarını domine etmeyi başardı.

Hemen her şirket için olduğu gibi Apple için de Çin çok büyük önem arz ediyor. Apple için Çin’in iki büyük önemi var. Birincisi Apple’ın Çin’de büyük tedarikçileri ve üretim partnerleri yer alıyor. Firma üretimini tamamen Çin’de yapmıyor ancak oradan devasa yardım alıyor. İkincisi ise Çin’deki sayıları çok ama çok fazla olan potansiyel tüketiciler oluyor. İşte bu tüketiciler iPhone’ları fazlasıyla seviyor. Counterpoint’in son raporuna göre Apple, Çin’in akıllı telefon pazarını 2021’in dördüncü çeyreğinde domine etti.

2020’nin dördüncü çeyreğinde yüzde 16 olan pazar payını 2021’in dördüncü çeyreğinde yüzde 23’e çıkaran teknoloji devi, dünyanın en büyük pazarlarından birisinde ciddi bir büyüme gösterdi. 2021 dördüncü çeyrekte Apple’ı yüzde 19 ile Vivo, yüzde 17 ile OPPO, yüzde 15 ile Honor, yüzde 13 ile Xiaomi ve yüzde 7 ile Huawei izledi. Apple, tüm devleri kendi evinde geçerek büyük bir başarı elde etmiş oldu.

Çin pazarında şimdiye kadarki en büyük pazar payına ulaşan Apple, elbette bundan olukça mutlu durumda. Firma bunun etkisiyle burada yer verdiğimiz inanılmaz çeyrek gelirlerini açıkladı. İşleri genel olarak harika giden dev isim, 2022’de de birçok yeni ürün tanıtacak ve gelirlerini daha da artıracak.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi